Siatkarki BKS-u Aluprof kolejny turniej kontrolny rozegrały w Policach. Walczyły tam zaciekle w dwóch meczach.

Szymanska_BKS

W Policach, z udziałem trzech zespołów, odbył się turniej o Puchar Prezesa Grupy Azoty. Pierwszym przeciwnikiem siatkarek BKS-u Aluprof była ekipa niemieckiego Dresdner SC. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg. Bielszczanki mają czego żałować, gdyż w trzeciej odsłonie prowadziły 17:10. Zaliczkę straciły i przegrały seta. Choć podniosły się w czwartej partii, to tie-break zdominowały Niemki, które szybko odskoczyły i uzyskaną przewagę pewnie utrzymały. Wiele wskazywało na to, że podopieczne trenera Mirosława Zawieracza powalczą o końcowy sukces w zawodach. W rywalizacji z gospodyniami BKS Aluprof prowadził już 2:0 w setach. Trzy następne to lepsza postawa Chemika, prowadzonego przez byłego trenera bielszczanek Mariusza Wiktorowicza. Końcowy wynik na korzyść siatkarek z Polic sprawił, że miejscowe turniej wygrały, a BKS Aluprof finiszował na 3. miejscu. Wart odnotowania jest debiut w szeregach bialskiej drużyny reprezentantki Niemiec, Heike Beier.

A już w środę o godzinie 19:00, w bielskim Klubie Klimat, prezentacja zespołu BKS Aluprof przed sezonem 2013/2014.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Dresdner SC 2:3 (25:20, 19:25, 26:28, 25:21, 7:15)

Chemik Police – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (20:25, 15:25, 25:19, 25:20, 15:11) BKS Aluprof: Wilk, Horka, Strózik, Beier, Lis, Trojan, Wojtowicz (libero), Ciaszkiewicz, Szymańska, Nikić, Łyszkiewicz Trener: Zawieracz