Są w formie 

Zespół z Ligoty coraz odważniej "puka" do czołowych miejsc w bielskiej A-klasie. Pokazał to m.in. ostatni ligowy mecz, w którym LKS nie dał szans Pionierowi, wygrywając na wyjeździe 5:2. - Szkoda nam dwóch spotkań przegranych na wstępie sezonu. Tym bardziej, że nie byliśmy gorsi ani od Orła, ani od rezerw GLKS-u, mimo że w tym drugim meczu przez większość spotkania graliśmy w "10". Weszliśmy jednak na swój poziom i pokazał to mecz z Pionierem. Mieliśmy go pod kontrolą, a duży wpływ na to miały szybko zdobyte bramki. Mówiliśmy przed sezonem, że chcemy grać o coś więcej niż tylko dolna część tabeli i nie były to puste słowa - mówi nam Zdzisław Hutyra z LKS-u Ligota. 

 

Remontada według beniaminka

Do momentu startu 5. kolejki kompletem zwycięstw, jako jedyny zespół, legitymowała się "dwójka" GLKS-u. To jednak uległo zmianie po minionym weekendzie. Patent na pokonanie wilkowiczan znalazł beniaminek z Porąbki. Mecz ten miał o tyle ciekawy przebieg, gdyż zespół z Wilkowic do przerwy prowadził 2:0, a Zapora po przerwie zanotowała klasyczną remontadę. - Zapora, jako beniaminek, jest bardzo walecznym zespołem, który posiada charakter. Nie ustępuje na boisku i jeszcze nie jednej ekipie "napsują krwi" - ocenia Hutyra. 

 

Nowy-stary lider

Wobec powyższego rezultatu na fotel lidera ponownie wskoczył trzeci zespół Podbeskidzia, który pokonał wapieniczan 5:0. W czołówce ligi dość niespodziewanie plasuje się Orzeł Kozy, notujący świetne wyniki w tej rundzie. Podopieczni Marcina Stefanowicza w 5. kolejce po niełatwym meczu zwyciężyli na wymagającym terenie w Rybarzowicach 4:3. - Orzeł ma swój styl, jest to zespół dobrze przygotowany motorycznie i taktycznie. Ma bardzo dobrego bramkarza, Piotra Walasa. Z przodu "robotę" robi Wojciech Waluś i póki co to daje efekty. Jest to niespodzianka in plus tego sezonu. Zapora Wapienica pozostaje bez punktu i trudno mi jest to ocenić. Nie wiem, co jest tego przyczyną, ale jestem przekonany, że ci chłopcy, których spore grono prowadziłem w przeszłości, w końcu ruszą - przekonuje szkoleniowiec LKS-u Ligota. 

 

Wyniki 5. kolejki: 

Sokół Hecznarowice - LKS II Czaniec 1:0 (1:0)

Zapora Porąbka - GLKS Sferanet II Wilkowice 3:2 (0:2) 

Pionier Pisarzowice - LKS Ligota 2:5 (1:3)

Iskra Rybarzowice - Orzeł Kozy 3:4 (1:1)

KS Bystra - Zamek Grodziec 4:1 (1:1)

Zapora Wapienica - Podbeskidzie III Bielsko-Biała 0:5 (0:3)

Żar Międzybrodzie Bialskie - Przełom Kaniów 2:1 (1:1)

 

TABELA/TERMINARZ