Wydarzenie.

Duże emocje miały towarzyszyć starciu derbowemu ekip z Czańca i Landeka, w którym ci pierwsi liczyli na spożytkowanie atutu własnego boiska. Spójnia do przerwy prowadziła 1:0 po golu Kamila Bezaka. Prawdziwe "fajerwerki" zostały odpalone po przerwie. LKS podjął rękawice i finalnie mecz zakończył się remisem 2:2. - Powinniśmy schodzić na przerwę z pokaźnym zapasem bramkowym. Zmarnowaliśmy bardzo dogodne sytuacje, co niestety zemściło się na nas – ocenia Krystian Odrobiński, szkoleniowiec faworyta sobotnich derbów.

Bohater.

Bartosz Iskrzycki. Zawodnik Kuźni przez cały mecz wyglądał bardzo dobrze, lecz zwieńczeniem jego świetnego występu z Unią była końcówka meczu. Wówczas to Iskrzycki po ładnej indywidualnej akcji zdobył bramkę na wagę wygranej ustronian.

Plusy i minusy.

+/- Lider i wicelider na IV-ligowym froncie rywalizowali o punkty w szlagierowym meczu w Czechowicach-Dziedzicach. Mimo dobrego widowiska goli nie ujrzeliśmy w hicie minionej kolejki.

+/- Z nadzieją na pierwsze punkty przystąpił do spotkania z rezerwami Podbeskidzia beniaminek IV ligi, Góral Żywiec. Tego celu jednak nie udało się spełnić beniaminkowi. Bielszczanie pewnie wygrali 3:1.

+/- Krajobraz po meczu w Jasienicy pozostaje takim, jakim był dotychczas. Drzewiarz wciąż nie dał się w lidze pokonać, beniaminek z Bestwiny nie może ruszyć z miejsca. Jasieniczanie wygrali w tym pojedynku 2:1.

+/- W Rybniku o kolejne zwycięstwo na szczeblu IV-ligi rywalizowali futboliści z Łękawicy. Ich zwycięstwo było naprawdę bardzo bliskie. Ostatecznie Orzeł zremisował z ROW-em 3:3.

+ Kuźnia Ustroń po kiepskim początku sezonu wróciła na właściwe tory. Podopieczni Mateusza Żebrowskiego pokonali Unię Turza Śląska 3:2.