Pewne utrzymanie w stawce „okręgówki” sprawiło, że z piłkarzy Maksymiliana zeszło ciśnienie, często przeszkadzające w pokazaniu pełni możliwości. Zbytnie rozluźnienie też jednak zbyt dobre nie jest...

Pasjonat Dankowice - BKS Stal PP 2013 (1) Udziałem dankowiczan w Ciścu stał się klasyczny falstart. Już po 5. minutach to znacznie niżej notowani rywale prowadzili po strzale Macieja Figury. Ale dla Maksymiliana były to miłe złego początki. W 28. minucie po stałym fragmencie gry i efektownej główce wyrównał grający trener Pasjonata, Artur Bieroński. Do przerwy, choć to goście wykazywali się większą kreatywnością w ofensywie, nic nie wskazywało na pogrom, jaki spotkał beniaminka „okręgówki”, natomiast problemy zwiastowało osłabienie po czerwonej kartce dla Przemysława Gluzy z 40. minuty. Na wstępie drugiej odsłony bramkarza Maksymiliana pokonał Łukasz Błasiak, niebawem swoje drugie tego dnia trafienia zanotowali Bieroński i Błasiak, co jakiekolwiek wątpliwości rozwiało. Ostatnie 20 minut to indywidualny popis Wojciecha Sadloka. Ofensywny gracz Pasjonata zaaplikował przeciwnikom aż trzy bramki w niespełna... kwadrans. Ozdobą spotkania był gol numer sześć dla dankowickiej drużyny. Z okolic 16 metra Sadlok przymierzył w same „widły” bramki gospodarzy.

– Miało iść łatwo, dlatego uczulaliśmy przed meczem, aby nie zlekceważyć przeciwnika. Nonszalancja w defensywie nam się przytrafiła, ale w drugiej części zagraliśmy już znacznie lepiej, gdy szyki obronne rywala już się rozluźniły. Kończymy więc sezon w dobrych nastrojach – tłumaczy nam szkoleniowiec zwycięskich gości.

Maksymilian Cisiec – Pasjonat Dankowice 2:7 (1:1) 1:0 M.Figura (5') 1:1 Bieroński (28') 1:2 Błasiak (46') 1:3 Bieroński (51') 2:3 M.Figura (57') 2:4 Błasiak (62') 2:5 Sadlok (72') 2:6 Sadlok (80') 2:7 Sadlok (84')

Maksymilian: Pietrasik – Butor, Dudka, W.Miodoński, Majerz (55' Trzop), Semik, Gluza, Ł.Figura (60' Gawliński), P.Miodoński, Tomiczek (70' Wojtyła), M.Figura (87' Mieszczak) Trener: Bąk

Pasjonat: Chmielewski – Lech (71' Mar.Wróbel), Bieroński, Dawidek, Śliwa, Stasica (65' Ogiegło), Herman (80' Tomala), Cepiga (71' Korczyk), Adamus, Sadlok, Błasiak Trener: Bieroński