LKS Bestwina w środę doznała pierwszej porażki w rundzie rewanżowej. Wyłaniający się dotychczas na miano "rycerzy wiosny" piłkarze z Bestwiny dziś ponownie zostali zastopowani.

bestwina_pasjonat

W poprzedniej kolejce Bestwina  Świt Cięcina musieli uznać wyższość swoich rywali, gospodarze ulegli Pruchnej 1:3, z kolei przyjezdni Pasjonatowi Dankowice 0:1. W dzisiejszym spotkaniu obie drużyny dążyły zatem do "odkucia się" i sięgnięcia po komplet punktów. Nie dziwi, więc zatem dynamiczny początek spotkania, którego wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze za sprawą Artura Sawickiego, który wykorzystał niefrasobliwość stoperów rywali. Tego gola poprzedziła dogodna sytuacja Przemysława Łosia. Radość piłkarzy Sławomira Szymali długo nie trwała. Już w 20. minucie konfrontacji Marcin Kozioł efektownym uderzeniem strzela swojego szóstego gola w lidze, doprowadzając tym samym do wyrównania. Po tym trafieniu tempo spotkania spadło. Obie drużyny cierpliwie wyczekiwały błędu rywala. Gdy te się przydarzały pewny w bramce był zarówno Mateusz Kudrys, jak i Rafał Pawlus. Przed przerwą dobrej sytuacji nie wykorzystał Kamil Kozieł, któremu do szczęścia zabrakło niewiele.

Początek drugiej połowy był zgoła odmienny od pierwszej. Drużyny nie forsowały tempa. W 60. minucie bliski pokonania Pawlusa był Sawicki, spudłował. W odwecie groźna akcja przeprowadzona przez przyjezdnych zakończyła się w rękawicach Kudrysa. W końcówce spotkania Bestwina zaatakowała, dążyła do zdobycia drugiego gola, który dałby szóstą wygraną w rundzie wiosennej. Defensywa przyjezdna nie dała się jednak zaskoczyć po raz drugi tego dnia, co pozwoliło umocnić się Świtowi na 8. miejscu w ligowej tabeli. Bestwina jest 6.

LKS Bestwina - Świt Cięcina 1:1 (1:1) 1:o Sawicki (11') 1:1 Kozioł (19')

LKS Bestwina: Kudrys - M.Droździk (89' Maciejewski), Gołąb, Lisewski, Maciążka, Móll (60' Żurek), Adamczyk, Duś, Łoś (70' Włoszek), Radwański (85' Kraus), Sawicki. Trener: Szymala

Świt: Pawlus - P.Kozieł, Kukioła, Szumlas, Gołuch (70' Kozubowski), Dom. Juraszek, K.Kozieł, Kosiec (80' Mieszczak), Pyjas (87' Gawron), Szczotka, Kozioł (90' Daw. Juraszek). Trener: D.Kozieł