To bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych podniesieniem swoich siatkarskich umiejętności. W okresie wakacyjnym w Szczyrku, pod okiem znanych trenerów, odbędzie się tygodniowy obóz szkoleniowy „Volley Camp 2013”.

Zgrupowania dla młodych adeptów siatkówki w różnym wieku organizowane są przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, gdzie taka forma doskonalenia umiejętności przyjęła się znakomicie, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Przykładów podobnych obozów można jednak doszukać się choćby u naszych południowych sąsiadów, gdzie z dziećmi i młodzieżą pracują trenerzy zespołów młodzieżowych czy seniorskich.

Taki właśnie charakter mieć będzie „Volley Camp 2013”, którego inicjatorem jest prowadzący do niedawna siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk, a następnie siatkarki PTPS-u Piła, trener Dariusz Luks. Udział w zajęciach zapowiedzieli również inni znani szkoleniowcy, m.in. Waldemar Kawka, trener siatkarek Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, zdobywczyń Pucharu Polski i srebrnych medalistek ORLEN Ligi w minionym sezonie,Ireneusz Mazur, były trener męskiej reprezentacji Polski oraz zajmujący się przygotowaniem fizycznym mistrzów Polski, siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, Andrzej Zahorski. Młodzież podczas Campu – i to na pewno spora atrakcja – odwiedzą ponadto znani siatkarze i siatkarki – m.in. przyjmująca Elżbieta Skowrońska, MVP tegorocznego turnieju finałowego Pucharu Polski, oraz Małgorzata Lis, zawodniczka PTPS-u Piła, także libero Paweł Rusek, zawodnik Lotosu Trefla, wcześniej medalista mistrzostw Polski z Jastrzębskim Węglem czy rozgrywający BBTS-u Bielsko-Biała, Jarosław Maciończyk.

I wreszcie najważniejsze informacje. „Volley Camp 2013” odbędzie się na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, gdzie do dyspozycji jego uczestników, w wieku od 12 lat wzwyż, będzie hala sportowa, siłownia, boiska do siatkówki plażowej, a także baza odnowy biologicznej i basen. Termin siatkarskiego obozu to 14-20 lipca br. Przyjazd uczestników przewidziany jest na niedzielne popołudnie, tego samego dnia zaplanowano pierwszy trening. Zakończenie Campu w sobotę 20 lipca po obiedzie. Merytoryczny program „Volley Camp 2013” to m.in. zajęcia ogólnorozwojowe, doskonalenie techniki indywidualnej i elementy taktyki drużynowej w wydzielonych grupach treningowych pod względem wieku i umiejętności.

– Stawiamy na zadowolenie uczestników naszego campu. Chcemy, by miło wspominali dni obozowe w Szczyrku i wyjechali lepsi pod względem siatkarskim. To oczywiście zapewnić ma ciekawy i jakościowy program, który skupia się przede wszystkim na poprawie techniki indywidualnej poszczególnych elementów siatkarskich. Odpowiednie wyszkolenie to dziś podstawa, baza dla młodych adeptów siatkówki i nie tylko, którzy myślą poważnie o uprawianiu tej dyscypliny w przyszłości – mówi trener Dariusz Luks, pomysłodawca „Volley Camp 2013” w Szczyrku.

Liczba miejsc dla uczestników obozu jest ograniczona! Warto zatem, jak najszybciej zasięgnąć szczegółowych informacji. Te uzyskać można pod numerem telefonu 668-278-679 lub e-mailowo campszczyrk@gmail.com. Zapraszamy na „Volley Camp 2013”!