- W Żywcu na pewno ciekawy mecz, obie drużyny potrzebują punktów. Zarówno Koszarawie, jak i rezerwom GKS-u zwyczajnie nie idzie - stawiam na remis.

 

Skałka zrobiła na mnie duże wrażenie, szczególnie w ofensywie. Koszarawa Babia Góra z pewnością powalczy, ale przewiduję zwycięstwo gospodarzy.

 

W Czernichowie będzie się działo, na wiosnę te drużyny liczyły się w stawce i robiły punkty. Teraz jest inaczej po zmianach kadrowych. Obie mają sobie coś do udowodnienia i będą grały o zwycięstwo. Postawię na zwycięstwo gości w tym zaciętym spotkaniu, a swój typ zabezpieczę remisem.

 

Mocne są ekipy Magury i Metalu, dysponują dużym potencjałem. Mają w swoich szeregach doświadczonych zawodników, którzy mogą odmienić losy meczu jedną akcją. Magura jest bardzo groźna, więc obstawiam jej zwycięstwo z „podpórką”.
 

 

Każdego rywala traktujemy z szacunkiem i pokorą, ale w każdym meczu gramy o pełna pulę. W niedzielę nie będzie inaczej. Jeleśnianka to mocny, poukładany zespół, który punktuje - widać doświadczenie i dobra rękę trenerską Tomasza Sali. Chcemy wygrać ten mecz i umocnić swoje miejsce w „czołówce”, tanio skóry nie sprzedamy. Jednak, jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko.

 

W Gilowicach hit całej kolejki. Spotkają się zespoły, które mierzą moim zdaniem w awans. Beskid gra u siebie, a tamtejsi kibice tworzą niesamowitą atmosferę, jak na nasze warunki a-klasowe. Taka oprawa meczu to coś pięknego, więc na boisku może wydarzyć się wszystko. Liga jest ciekawa, a żeby była jeszcze ciekawsza to najlepszym rezultatem w meczu gospodarzy z żywczanami byłby remis.

 

Skrzyczne i Sokoła oceniam jako solidne zespoły, ale jak wiemy derby rządzą się swoimi prawami. Zapewne będzie to dobry mecz dla oka kibica. Patrząc na tabele powiedziałbym, że padnie remis, ale z drugiej strony w derbach może się wydarzyć wszystko. Niech wygra lepszy.

 

Program 13. kolejki:

 

5.11.2022 r. (sobota), g. 14:00

Koszarawa Żywiec – GKS II Radziechowy-Wieprz (godz. 13:00)

Skałka Żabnica – Koszarawa Babia Góra

Magórka Czernichów – Maksymilian Cisiec

 

6.11.2022 r. (niedziela), g. 14:00

Magura Bystra – Metal Węgierska Górka (g. 10:30)

Orzeł II Łękawica – Jeleśnianka Jeleśnia (g. 11:00)

Beskid Gilowice – Stal-Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec

Skrzyczne Lipowa – Sokół Słotwina