Trzy ostatnie mecze przegrała drużyna z Wisły. Zadyszkę ma najwyraźniej za sobą. Świadczy o tym wynik spotkania z Piastem Cieszyn.  Landek Wisla rusek

Wyższość LKS-u Bestwina, Spójni Landek oraz Maksymiliana Cisiec musieli kolejno uznać podopieczni Tomasza Wuwra. W konfrontacji z beniaminkiem przełamali się, imponowali skutecznością. Losy pojedynku rozstrzygnęli przed przerwą. W 25. minucie do siatki trafił Paweł Leśniewicz, dobił strzał Szymona Płoszaja. Kolejna dobitka kilkadziesiąt sekund później przyniosła gola numer dwa. Tym razem uderzał na bramkę Leśniewicz, przytomnością umysłu wykazał się natomiast Mariusz Pilch. Pod koniec premierowej odsłony postawili gospodarze kropkę nad „i”. Kamil Kotrys po kombinacyjnej akcji ograł obrońcę, z obrębu pola karnego przymierzył obok słupka. Następnie Dariusz Juroszek skierował futbolówkę w długi róg bramki strzeżonej przez Karola Przeworskiego. Piast przed przerwą „świątyni” Wisły zagroził raz. Artur Rybka z rzutu wolnego nieznacznie się pomylił.

Skuteczność wróciła, to cieszy. Bezlitośnie wykorzystaliśmy dzisiaj słabszą postawę rywala – mówi zadowolony trener Wuwer, którego podopieczni po zmianie stron dorzucili piątego gola. Sebastian Juroszek wykorzystał sytuację sam na sam. Mógł w tym spotkaniu skompletować hat-tricka, ale głową uderzył z bliska obok słupka, a będąc po raz drugi przed golkiperem zaplątał się, oddał zbyt lekki strzał. Przyjezdni mogli w drugiej połowie zanotować trafienie honorowe. Dawid Janoszek minął Przemysława Szalbóta, nie zdołał jednak skierować futbolówki do celu. Wracający Mateusz Tomala powstrzymał rywala.

Wisła była zdecydowanie lepsza. Odniosła zasłużone zwycięstwo. Zagraliśmy w okrojonym składzie. Brakowało w naszej grze jakości – krótko ocenia Marek Bakun.

KS Wisła w Wiśle – Piast Cieszyn 5:0 (4:0) 1:0 Leśniewicz (25') 2:0 Pilch (26') 3:0 Kotrys (40') 4:0 D.Juroszek (44') 5:0 S.Juroszek (53')

KS Wisła: Szalbót – Tomala, Łacek, Kotrys, Kukuczka (60' Małyjurek), Pilch (50′ Sternal), Płoszaj (69' Raszka), Rucki, D.Juroszek, Borutko, Leśniewicz (46' S.Juroszek) Trener: Wuwer

Piast: Przeworski – A.Brachaczek, Rucki, Bujok, Skacelik, Węglorz (70' Brak), Chmiel (70' Kukuczka), Janoszek, Rybka (85' Bielesz), Granak, Gabryś (46' Romański) Trener: Bakun