W „Les Petits As”, najbardziej prestiżowym turnieju tenisowym do lat 14, wystartowała reprezentująca bielski klub BKT Advantage Maja Chwalińska. Wynik, który osiągnęła nawiązuje do dokonań Agnieszki Radwańskiej sprzed lat.

Martina Hingis, Rafael Nadal czy Gustavo Kuerten – te znakomite postaci tenisowe wygrywały w przeszłości zmagania we francuskim Tarbes. Najlepiej świadczy to o randze zawodów pod nazwą „Les Petits As”.

W tegorocznej edycji wystartowała w polskich barwach Maja Chwalińska, pochodząca z Dąbrowy Górniczej tenisistka BKT Advantage Bielsko-Biała. Polce udało się przejść jedną z turniejowych rund gry pojedynczej. Pokonała zawodniczkę z Finlandii – Ooanę Orpaną 6/2, 2/6, 6/0, biorąc tym samym rewanż za porażkę z ubiegłego roku podczas jednego z turniejów w Austrii. Mniej do powiedzenia Chwalińska miała w II rundzie – uległa w konfrontacji z Hiszpanką Irene Garceran 3/6, 3/6. Gdyby awans do kolejnej fazy stał się faktem, młoda podopieczna trenera Pawła Kałuży powtórzyłaby wynik... Agnieszki Radwańskiej z przeszłości.

Znakomicie za to Maja Chwalińska poradziła sobie w deblu. Tu jej partnerką była Iga Świątek. Wspólnie odniosły aż cztery zwycięstwa w drodze do finału. Kolejno wyższość biało-czerwonego duetu uznały pary: Irene Garceran/Tea Pavlicic (Hiszpania) 4/6, 6/2, 10/8, Daria Frayman/Anastasia Tikhonova (Rosja)  6/3, 6/2, Ludmila Bencheikh/Mylene Halemai (Francja) 6/0, 6/0 i Kamila Bartone/Marta Kostyuk (Łotwa/Ukraina) 6/0, 6/4. Zbyt mocne okazały się dopiero Rosjanki Anastasia Potapova/Maria Novikova, które wygrały do 4 i 3 w poszczególnych odsłonach finału.

Maja Chwalinska