– Z racji własnego boiska Zryw można by określać jako faworyta meczu z Olzą. Uważam jednak, że przy odrobinie szczęścia goście jakiś punkt mogą wywieźć.

W Goleszowie wynik meczu gospodarzy z Iskrą powinien oscylować wokół remisu. Gdybym miał wskazać zwycięzcę, to byłby to zespół z Goleszowa, który prezentuje się bardzo solidnie w tym sezonie.

Po falstarcie na wstępie ligi do zespołu z Kończyc Małych podochodziło kilku zawodników. Gra wygląda coraz lepiej i nie zdziwiłbym się, gdyby w Brennej goście triumfowali.

Początek sezonu to spore zdobycze punktowe piłkarzy z Rudnika. Ale pod względem sportowym Orzeł wygląda moim zdaniem lepiej. Może nie będzie to łatwy mecz, ale zakończy się korzystnie dla zabłocian.
 


W Dębowcu zagraliśmy ostatnio najsłabiej w tym sezonie, co nie zmienia mojej bardzo pozytywnej opinii na temat Strażaka. Z dobrym i fajnym piłkarsko zespołem, tym bardziej na jego terenie, Cukrownik nie będzie w stanie skutecznie rywalizować.

Ćwierka się coraz częściej, że Victoria Hażlach ma spore aspiracje do awansu. Błękitnych gospodarze powinni pokonać, o ile doniesienia o ich możliwościach nie są na wyrost. Pewna wygrana Victorii to realny scenariusz.

Nie ma wątpliwości, że Błyskawica przyjedzie do nas jako wyraźny faworyt. Nam idzie na razie ciężko, ale trzeba pamiętać, że po sezonie drużynę opuściło aż 10 zawodników, a na pozycjach również newralgicznych występują aktualnie nawet juniorzy z roczników 2005 czy 2006. Potrzeba czasu, aby zaczęło to funkcjonować. Nie położymy się mimo tego przed rywalem i podejmiemy rękawicę. A co z tego wyjdzie? Optymistyczne jest, że na treningach dopisuje frekwencja. Chłopcy się starają i za to trzeba ich pochwalić, bo przy niekorzystnych wynikach wcale oczywistością takie podejście nie jest.

Program 8. kolejki:

24.09.2022 r. (sobota), g. 16:00
Beskid Brenna – LKS Kończyce Małe
LKS Goleszów – Iskra Iskrzyczyn
Zryw Bąków – Olza Pogwizdów

25.09.2022 r. (niedziela), g. 16:00
LKS Rudnik – Orzeł Zabłocie (g. 11:30)
Strażak Dębowiec – Cukrownik Chybie
LKS '99 Pruchna – Błyskawica Kończyce Wielkie
Victoria Hażlach – Błękitni Pierściec