Najwcześniej spośród zespołów ligi okręgowej sparingowe granie zainaugurowali piłkarze Tempa Puńców, w debiucie trenera Marka Bakuna.

Tempo Puncow_1

Puńcowianie zmierzyli się w test-meczu z polonijną ekipą z Czech, która okazała się przeciwnikiem cokolwiek wymagającym. A Tempo do spotkania kontrolnego przystąpiło niemalże „z marszu”, po zaledwie dwóch jednostkach treningowych. – Wyglądało to z naszej strony całkiem przyzwoicie, mimo że wielu zawodników brakowało w składzie z różnych powodów. Sparing oceniam jako wartościowy, choć przegrany – skomentował Marek Bakun, który po raz pierwszy poprowadził zespół z Puńcowa po „transferze” z ustrońskiej Kuźni.

Sam mecz dostarczył emocji i bramek. Jako pierwsi prowadzenie objęli Polacy z Czech, zespół złożony przede wszystkim z zawodników doświadczonych. Kolejne dwa gole to dzieło testowanego napastnika w szeregach Tempa. Jeszcze przed przerwą rywale wyrównali, by w drugich 45 minutach przypieczętować wygraną.

Drugi sparing Tempo rozegra 18 lipca, mierząc się z ekipą Błyskawicy Kończyce Wielkie.

Tempo Puńców – Reprezentacja Polonijna Czech 2:3 (2:2) Gole dla Tempa: zawodnik testowany – 2

Tempo: Heller – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Żwirek, Duraj, Szlajss, Gros, Sobel, Juroszek, Bajger, zawodnik testowany oraz Wojtala, zawodnik testowany Trener: Bakun