Czym jest squash?

Squash to dynamiczna dyscyplina sportu, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Grywana zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów, squash jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji fizycznej oraz zdolności koordynacyjnych.

 

Zasady gry w squasha

Gra polega na odbijaniu specjalnej gumowej piłki za pomocą rakiety na specjalnym korcie. Kort do squasha to zamknięte pomieszczenie o wymiarach 9,75 metra długości, 6,4 metra szerokości i 5,64 metra wysokości. Na ścianach kortu znajdują się linie i siatka, które wytyczają obszar gry. Podłoga jest zazwyczaj wykonana z drewna lub sztucznej nawierzchni, która zapewnia odpowiednią przyczepność butów podczas gry.

 

Celem jest odbicie piłki w taki sposób, aby przeciwnik nie był w stanie jej złapać i zwrócić. W squashu ważne jest szybkie podejmowanie decyzji oraz precyzyjne uderzenia, które wymagają od zawodników nie tylko sprawności fizycznej, ale także umiejętności strategicznego myślenia.

 

Dlaczego warto grać w squasha?

Dzięki regularnemu uprawianiu squasha można poprawić wydolność fizyczną, zwiększyć siłę mięśniową oraz doskonalić reakcje i koordynację ruchową. Dodatkowo, gra w squash pomaga w utrzymaniu zdrowej wagi i poprawia ogólne samopoczucie.

 

Squash to sport, który angażuje całe ciało, co sprawia, że jest doskonałym sposobem na intensywny trening kardio. Poprzez dynamiczne ruchy i szybkie zmiany kierunku, gracze rozwijają swoją zwinność, refleks i szybkość.

 

Royal Tennis Club w Kozach – Twoje miejsce do gry w squasha i nie tylko

Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz spróbować swoich sił w squashu, zapraszamy do Royal Tennis Club w Kozach przy ulicy Podgórskiej 7! Obiekt oferuje jeden kort do squasha, na którym można doskonalić swoje umiejętności, a do gry wypożyczane są rakietki i piłeczki, więc nie musicie się martwić o sprzęt.

 

Royal Tennis Club znajdziecie również korty tenisowe wewnętrzne i zewnętrzne, a wkrótce powstaną także korty do gry w padla, co czyni obiekt idealnym miejscem dla miłośników sportów rakietowych. Strategicznym partnerem jest firma EkaMedica, która wspiera obiekt w promowaniu zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Warto poznać tą fascynującą dyscyplinę sportu i dołączyć do coraz większej społeczności miłośników squasha na całym świecie. Zapewniamy, że po pierwszych kilku partiach zaczniecie się nieźle wkręcać!