Jesienią Zapora Wapienica w starciu ze swoją imienniczką odnotowała jedyne zwycięstwo w tym sezonie. W wiosennym meczu punktów znacznie bardziej potrzebowali walczący o utrzymanie piłkarze z Porąbki.

Zapora Wapienica

Goście, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, przystąpili do meczu podwójnie zmotywowani. – Prosiłem chłopaków o to, by zmazać plamę z jesiennego meczu. I udało się w pełni. Wykonaliśmy swoją robotę bardzo dobrze – skomentował Andrzej Jurczak, szkoleniowiec gości z Porąbki.

Zapora Porąbka była zespołem bezdyskusyjnie lepszym. Już w 7. minucie strzeleckie popisy zainicjował Mateusz Janosz. Kolejne trzy gole to klasyczny hat-trick Damiana Zuziaka. Przed przerwą trafił jeszcze Mateusz Smolec i jedyną niewiadomą były rozmiary triumfu przyjezdnych. Ostatecznie skończyło się na efektownym 8:1 w konfrontacji z wapienicką młodzieżą, w szeregach której zabrakło kilku podstawowych zawodników. W bramce Bartosza Kostyrę zastąpił junior Sylwester Jaszczur i występu sobotniego miło wspominał nie będzie. – Rywal specjalnie nam dziś nie przeszkadzał. Przeważaliśmy wyraźnie przez cały mecz – dodał trener drużyny z Porąbki. Zapora Wapienica – Zapora Porąbka 1:8 (0:5) 0:1 Janosz (7') 0:2 Zuziak (21') 0:3 Zuziak (35') 0:4 Zuziak (38') 0:5 Smolec (41') 0:6 Zuziak (70') 0:7 Janosz (70') 1:7 R.Wojnicz (76') 1:8 Janosz (88')

Zapora Wapienica: Jaszczur – Grzybek, Szendzielarz, Brąblik, Rak, Błędowski (46' Bojara), Motyka (46' Matusiak), Biecuszek, Habdas, Mazurek (70' Żurowski), Lis (70' R.Wojnicz) Trener: Pankiewicz

Zapora Porąbka: Zątek – Pawiński, Deska, Witkowski (67' Wolff), Targosz, Cyran, Zuziak, Hałat (35' K.Jurczak), Krasoń, Smolec (55' Handzlik), Janosz Trener: A.Jurczak