Po „gospodarsku” do półfinałowej rywalizacji o awans do II ligi podeszli koszykarze DAAS Basket Hills. Przed własna publicznością przegrali dwa pierwsze mecze turnieju. basket hills - otmuchówPodopieczni Mariusza Depczyńskiego zmagania rozpoczęli od pojedynku ze Stalą Stalowa Wola. Pierwsze minuty w ich wykonaniu były dobre, prowadzili 10:8. Jak się później okazało, po raz ostatni w tym meczu. Rywale w dalszej fazie spotkania stopniowo powiększali przewagę, wygrali 99:72.

Drugim przeciwnikiem DAAS Basket Hills była Itago Gdynia. W pierwszej kwarcie gospodarze drużynie z północy dotrzymywali kroku, przegrali tę część meczu 17:23. W kolejnych było dużo gorzej, o czym świadczy końcowy wynik 66:101.

Przed ostatnim meczami wszystko stało się zatem jasne. Drużyny ze Stalowej Woli i Gdyni zanotowały po dwie wygrane. Dzięki temu za dwa tygodnie zagrają w turnieju finałowym o awans do II ligi, niezależnie od rezultatuów dzisiejszych meczów. DAAS Basket Hills i PKK 99 Pabianice na zakończenie rywalizacji w Bielsku-Białej powalczą o honorowe pożegnanie się z nią.

Harmonogram turnieju: 10.04.2015 r. (piątek) Itago Gdynia – PKK 99 Pabianice 101:40 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – ZKS Stal Stalowa Wola 72:99 11.04.2015 r. (sobota) ZKS Stal Stalowa Wola – PKK 99 Pabianice 87:51 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – Itago Gdynia 66:101 12.04.2015 r. (niedziela) godz. 11.00 ZKS Stal Stalowa Wola – Itago Gdynia godz. 13.15 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – PKK 99 Pabianice