Silnie obsadzony turniej tenisowy we Frydku-Mistku przyniósł znaczącej rangi osiągnięcie dla Igora Kubalki, zawodnika klubu BTT Wielki Szlem.

Kubalka Igor

Młody bielszczanin wystartował w turnieju „Prince Summer Baby Tour Masters”, który przeprowadzono na kortach TK Tennispoint Frydek-Mistek. Igor Kubalka, po rozegraniu trzech meczów grupowych – dwa zwycięstwa i jedna porażka – zajął 2. miejsce w grupie i awansował do fazy 1/8 finału. W niej pokonał po raz pierwszy w karierze Daniela Vasenkę, brązowego medalistę Mistrzostw Czech do lat 7 w ubiegłym roku. Zwycięstwo to bardzo motywująco zadziałało na naszego tenisistę. W ćwierćfinale pokonał kolejnego zawodnika z Czech, Samuela Guzonia w stosunku 4:0, a w 1/2 finału swojego odwiecznego rywala i przyjaciela z kortu Mateusza Okrzesika z Żywca 4:2. W finale Kubalka nie sprostał Jakubowi Mensikowi, ulegając rywalowi 0:4 i tym samym zdobywając znakomitą 2. lokatę w prestiżowych zawodach. To zarazem największy sukces zagraniczny Igora, którego ofensywny styl gry oraz serwis wzbudzały zachwyt wśród czeskich kibiców. W nagrodę podopieczny BTT Wielki Szlem, trenujący pod okiem Przemysława Głowackiego, został zaproszony na kolejne turnieje w Czechach, co jest wielkim wyróżnieniem i daje okazję do konfrontacji z miejscowymi zawodnikami prezentującymi wysoki poziom. Nie od dziś wiadomo , że Czesi to światowa potęga „białego sportu” i bardzo wiele można się od nich nauczyć.