- Pionier ma lekki dołek w tej rundzie, ale jak mówi stara piłkarska maksyma, derby rządzą się swoimi prawami Spodziewamy się zaciętego widowiska na trudny terenie, ale damy z siebie wszystko, aby zwyciężyć. 

 

Ekipa z Porąbki tydzień temu pokazała się z dobrej strony na naszym boisku. Zagrali bardzo ambitnie. "Dwójkę" LKS-u czeka ciężka przeprawa, która może zakończyć się remisem. 

 

W Rybarzowicach na boisku o tej porze i przy takiej aurze może już nie być trawy. Stawiam na wygraną KS-u Bystra, choć przy takich warunkach niespodzianka może się również przydarzyć. 

 

W Wilkowicach zapowiada się ciekawy mecz. GLKS II gra cały czas młodzieżą i to procentuje. Orzeł jednak tanio skóry nie sprzeda. Mój typ to "1X". 

 

Przez pryzmat meczu z nami uważam, że "trójka" Podbeskidzia pewnie pokona zespół z Ligoty, który nie będzie miał argumentów w meczu z liderem. 

 

Przełom łapie ostatnimi czasy te "punkciki", więc starcie z Zamkiem kreśli się również interesująco. Tu obstawię wygraną gości "z podpórką". 

 

Zapora prezentuje się solidnie w końcówce rundy, jednak Żar u siebie na specyficznym terenie będzie wymagającym rywalem. "1X". 

 

Program 12. kolejki: 

 

28.10.2023 r. (sobota), g. 15:00 

Pionier Pisarzowice - Sokół Hecznarowice (g. 14:00) 

Zapora Porąbka - LKS II Czaniec 

Iskra Rybarzowice - KS Bystra 

 

29.10.2023 r. (niedziela), g. 15:00 

GLKS II Sferanet Wilkowice - Orzeł Kozy (g. 14:00) 

LKS Ligota - Podbeskidzie II Bielsko-Biała (g. 14:00) 

Przełom Kaniów - Zamek Grodziec 

Żar Międzybrodzie Bialskie - Zapora Wapienica