- Miałem przyjemność zobaczyć drużynę Stali-Śrubiarni w pucharowym meczu z Sołą Rajcza i jej gra wygląda bardzo dobrze. Tacy zawodnicy, jak Łukasz Tymiński czy Marek Gołuch robią różnicę. Uważam, że Magórka w tym spotkaniu nie ma większych szans. Czysta „jedynka”.

 

Ciekawie zapowiada się pojedynek w Lipowej, gdzie dobrze prezentująca się drużyna gospodarzy podejmować będzie ekipę z Bystrej. Magura zawodzi na starcie i nie wiadomo do końca, co dzieje się w drużynie po rezygnacji Dawida Szczotki z funkcji trenera. Kadrowo na pewno lepiej wyglądają goście, ale Skrzyczne od dawna gra w podobnym składzie i tworzy dobry kolektyw. Stawiam „1X”, przy dobrej dyspozycji słynnego Macieja „Piórnika” Kupczaka.

 

Podejmujemy drużynę z Węgierskiej Górki, która ma w swoim składzie paru doświadczonych zawodników. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej. Myślę, że zdobędziemy przynajmniej punkt.

 

 

Po ubytkach kadrowych przed rundą widać, że Maksymilian dopiero zaczyna budować drużynę od nowa. Szczególnie młodzi zawodnicy muszą przystosować się do fizycznej walki w A-klasie. Uważam, że idzie to wszystko w dobra stronę, ale przy doświadczonej kadrze Skałki ciężko będzie zainkasować 3 punkty. Goście to na prawdę dobrze grający zespół, który będzie liczyć się jeszcze w walce o awans.

 

Fajnie patrzy się na rozwój drużyny ze Słotwiny pod wodzą Przemka Jurasza, jak i na rozwój całego klubu. Na pewno będzie to ciekawe spotkanie, które będzie obfitowało w wiele bramek. Rezerwy Orła grają dobrą piłkę, dlatego stawiam na remis.

 

Uważam, że Beskid jest głównym faworytem do awansu w tym sezonie i życzę mu tego z całego serca. Jest zainteresowanie ludzi piłką w Gilowicach, która opiera się na swoich zawodnikach i przyjemnie się patrzy z boku, jak kibice i drużyna tworzą jedną rodzinę. Parę filarów, jak Piotrek Kruczyński czy Bartek Sala, który przewyższa umiejętnościami zdecydowanie naszą A-klasę, to zawodnicy, którzy pokazują młodszym kolegom co trzeba robić, aby wygrywać mecze z każdym ligowym rywalem. Po ostatnim niesamowitym meczu w Bystrej stawiam na zdecydowane zwycięstwo gospodarzy oraz kolejny popis Bartka.

 

Przed sezonem patrzyłem na drużynę z Jeleśni pod kątem awansu i dalej uważam, że będzie to zespół, który jeszcze powalczy o najwyższe cele. W końcu widać, że w Jeleśni zaczyna się dobrze dziać. Kadrowo wygląda to naprawdę dobrze i myślę, że zespół Tomka Sali bez problemu poradzi sobie z drużyną zza miedzy.

 

Program 8. kolejki:

 

1.10.2022 r. (sobota), g. 16:00

Stal-Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec – Magórka Czernichów

 

2.10.2022 r. (niedziela), g. 15:00

Skrzyczne Lipowa – Magura Bystra (g. 11:00)

GKS II Radziechowy-Wieprz – Metal Węgierska Górka (g. 11:00)

Maksymilian Cisiec – Skałka Żabnica

Sokół Słotwina – Orzeł II Łękawica

Beskid Gilowice – Koszarawa Żywiec

Koszarawa Babia Góra – Jeleśnianka Jeleśnia