Całe podium mistrzostw Śląska w kategorii młodziczek zajęły zawodniczki BKT Advantage Bielsko-Biała. To niejedyne sukcesy na kortach w ostatnich dniach.

Mlodziczki BKT Advantage Rywalizacja najlepszych młodziczek w tenisie ziemnym odbyła się w Zabrzu. Podopieczne bielskiego klubu należały do faworytek czempionatu i oczekiwań nie zawiodły. Do fazy półfinałowej dotarły wszystkie tenisistki BKT Advantage. Nadia Częścik pokonała tuż przed finałem Zofię Bukowiec (ChTT Chorzów) 6/0, 6/0. Z kolei w potyczce dwóch zawodniczek klubu z Bielska-Białej Karina Gustowska okazała się lepsza od Patrycji Niewiadomskiej, triumfując 6/1, 6/3. Decydujące starcie o złocie zakończyło się triumfem Gustowskiej 6/4, 6/1. Obie finalistki singla wygrały zarazem wspólnie zmagania deblowe.

Tymczasem w Bytomiu kolejny sukces stał się udziałem Magdy Zajdy, która zarówno w grze pojedynczej, jak i deblu nie miała sobie równych. W drodze po zwycięstwo w turnieju OTK pokonała Natalię Wiewiór (MKT Stalowa Wola) 5/7, 6/4, 6/3, Julię Wędrochę (ChTT Chorzów) 6/1, 7/5 oraz Magdalenę Hędrzak (Górnik Bytom) 6/2, 6/3. W deblu, w parze z Karoliną Bogus z Górnika Bytom, ograły w finale duet Grodzka/Jurczak 6/3, 6/2.