MKS Lędziny to klub piłkarski z prawie 90-letnią historią, który wykształcił przez ten czas wielu zawodników, pasjonatów sportu. MKS Lędziny znalazł się w trudnej sytuacji finansowej z początkiem roku 2021. Jako klub miejski, w głównym stopniu finansowany jest z miejskiej dotacji. Na dziś klub boryka się z brakiem dotacji z Urzędu Miasta na rok 2021 roku a z informacji jakie docierają do klubu, dotacja ta ma zostać przyznana po zatwierdzeniu budżetu Miasta Lędziny na 2021 r., co jak dotąd nie nastąpiło. 

Rada miasta nie uchwaliła jeszcze budżetu na rok 2021, dlatego nie wiemy na czym stoimy. Jesteśmy klubem miejskim, a mimo to musimy płacić za obiekty sportowe, za wyjątkiem orlika, który mamy za darmo. Nie ma jednak zagrożenia, że nie przystąpimy do rundy wiosennej – stwierdza Marcin Trzciński, dyrektor sportowy klubu z Lędzin, który otworzył swoją "zrzutkę". 

MKS mimo swoich problemów cały czas stawiany jest w roli faworyta do wygrania grupy mistrzowskiej Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej, gdzie mierzyć się będzie z "naszymi" ekipami, jak np. Rekord II, Pasjonat, LKS Bestwina czy Czarni Jaworze. – Niestety, przeczuwamy, że liga może się nie odbyć. My jednak nie chcemy pompować balonika. Naszym celem jest walka o zwycięstwo w każdym meczu. W trakcie minionej zimy się nie osłabiliśmy, a na horyzoncie mamy transfer zawodnika, który występował na szczebli centralnym. Walki o awans więc nie odpuścimy – mówi nam Trzciński.