Podobnie jak ich starsi koledzy, siatkarze BBTS-u ATH ulegli w spotkaniu Młodej Ligi drużynie z Bydgoszczy. bbts ath - ZAKSA Początek meczu należał do gości, którzy szybko, m.in. dzięki dwóm blokom oraz skutecznej akcji Aleksandra Łyczaka objęli prowadzenie (5:0). Punktowa zaliczka pozwalała im na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie (11:5) tylko do połowy seta. BBTS ATH nie zamierzał się bowiem poddawać. Zryw poskutkował. Bielszczanie doprowadzili do remisu 17:17. Niestety końcówka należała do siatkarzy Transferu, którzy momentalnie odskoczyli na odległość czterech punktów (17:21) i dowieźli zwycięstwo w partii numer jeden.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenie BBTS-u ATH 2:0. Na pierwszą przerwę techniczną, duża w tym zasługa gospodarzy, którzy popełnili aż cztery błędy w ataku, oba zespoły schodziły jednak przy wyniku 3:8. Drużyna z Bydgoszczy po raz drugi w tym meczu pozwoliła bielszczanom na zniwelowanie strat (11:11). Podopieczni Pawła Gradowskiego tym razem poszli za ciosem. Do zwycięstwa poprowadził BBTS ATH duet Mateusz Ogrodniczuk-Wojciech Siek. Swoją cegiełkę dołożył także Szczepan Czerwiński, który dwie ostatnie piłki posłał w pole rywala.

Trzy skończone i trzy nieskończone ataki Ogrodniczuka otworzyły trzecią partię. Transfer na przerwie technicznej prowadził 8:3. Kilkupunktowa przewaga przyjezdnych utrzymywała się bardzo długo. Dopiero w końcówce BBTS ATH zbliżył się do rywala na dystans dwóch „oczek” (20:22), ale na więcej nie było go stać. Set zakończył się wynikiem 21:25.

Czwarta odsłona, w jej fazie początkowej, to walka punkt za punkt. Przed przerwą techniczną gościom udało się nieznacznie odskoczyć (6:8). W dalszej części seta bielski zespół próbował doprowadzić do remisu, ale Transfer był cały czas o krok przed nim, a w ostatniej fazie zdobył pięć punktów z rzędu, czym przypieczętował triumf w hali pod Dębowcem. Mecz zakończyła zła zagrywka Kajetana Marka.

BBTS ATH Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz 1:3 (19:25, 25:21, 21:25, 19:25)

BBTS ATH: Marek, Siek, Czapla, Słomka, Smolana, Ogrodniczuk, Czauderna (libero) oraz Wykręt, Laszczak, Czerwiński Trener: P.Gradowski