Rywalizację w III lidze śląskiej rozpoczęli koszykarze DAAS Basket Hills Bielsko-Biała. Inauguracja przed własną publicznością wypadła okazale. basket hills Drużyna prowadzona przez duet grających szkoleniowców – Grzegorza Błotko i Roberta Kozaczkę – pierwszą kwartę wygrała różnicą 10 punktów. W trzech kolejnych również była od rywali z Raciborza lepsza, powiększała stopniowo przewagę. Ostatecznie gospodarze wygrali 69:52. Warto odnotować minuty spędzone na parkiecie przez grupę klubowych wychowanków. Kamil Jurzak, Maciej Jochacy oraz Sergiusz Świerczek punktowali w tym meczu.

Jesteśmy zadowoleni. Pierwszy mecz w sezonie zawsze niesie pewne obawy. Przebudowaliśmy i odmłodziliśmy skład. Zwycięstwo zmobilizuje nas wszystkich do ciężkiej pracy w trakcie sezonu. Zagrali nasi juniorzy, zdobyli punkty. Potwierdzają słuszność obranej strategii – mówi Grzegorz Błotko.

Kolejny mecz zespół z Bielska-Białej rozegra w niedzielę w Gliwicach. Pojedynek z GTK pierwotnie miał się odbyć w sobotę.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – Ofensywa Racibórz 69:52 (24:14, 15:14, 14:11, 16:13)

Punkty dla DAAS BH zdobywali: Robert Kozaczka – 20, Kamil Szopa – 20, Kamil Jurzak – 7, Grzegorz Błotko – 6, Michał Bryś – 4, Piotr Karnia – 3, Mateusz Adamus – 3, Maciej Jochacy – 2, Artur Pławecki – 2, Sergiusz Świerczek – 2.