Ostatnie dni były bardzo intensywne dla podopiecznych pływackiej Victorii Kozy. Podczas kilku startów nie zabrakło natomiast godnych odnotowania wyników.

kozy victoria

Pływacy Victorii zaprezentowali się podczas Mistrzostw Śląska w Radlinie. 11-latkowie klubu z Kóz, w składzie Julia Blachura, Anna Kapela, Julia Koczur, Weronika Kuc, Oskar Blachura, Wiktor Chrapkowicz, Bruno Gałuszka i Mikołaj Kozieł, w wielkim stylu zdobyli 14 medali oraz ustanowili 6 rekordów klubu. Cała ósemka udowodniła, że jest bardzo mocna i liczy się w rywalizacji na Śląsku. W rankingu medalowym Victoria Kozy zajęła rzecz jasna 1. miejsce wśród 31 uczestniczących klubów!

Weronika Kuc została trzykrotnie mistrzynią Śląska (na 200m stylem dowolnym oraz 50m i 100m stylem grzbietowym) i wicemistrzynią na 100m stylem zmiennym. Równocześnie ustanowiła rekord okręgu śląskiego na 100m „grzbietem” i 4 rekordy klubu. Mikołaj Kozieł zdobył dwukrotnie tytuł najlepszego zawodnika – na 100m „klasykiem” i 100m stylem zmiennym, dwukrotnie tytuł wicemistrza – na 50m stylem motylkowym i 50m „klasykiem” oraz ustanowił 2 rekordy klubu. Julia Koczur została wicemistrzynią na 200m stylem dowolnym i trzykrotnie wywalczyła brązowy medal na 50m i 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Weronika Kuc i Julia Koczur zdobyły jeszcze po dwa złote krążki w sztafetach: 4x50m dowolnym i 4x50m zmiennym. Niewiele do medalu zabrakło Oskarowi Blachurze, który dwa razy zajął wysokie 4. miejsce na 100m stylem klasycznym i 100m zmiennym oraz Brunowi Gałuszce – 5. lokata na 100m "klasykiem".

kozy Victoria plywanie

Piątka 12-latków Victorii – Wiktoria Koczur, Paulina Kożuch, Michał Badura, Wojciech Jąkalski i Mateusz Pawlicki – dzielnie walczyła podczas Mistrzostw Śląska w Gliwicach, zmagając się z 241 zawodnikami z okręgu.

Wicemistrzem Śląska na dystansie 100m stylem grzbietowym został Wojciech Jąkalski, który zdobył jeszcze dwa brązowe medale na 100m i 200m stylem zmiennym, a na 100m „motylkiem” uzyskał bardzo dobre 6. miejsce. Zawodnicy z Kóz pokazali odpowiednią dyspozycję ustanawiając w zawodach 9 „życiówek”.

Wreszcie w Myślenicach, na II Zawodach o Puchar KS Delfin, 11-osobowa grupa z Kóz „wypływała” aż 12 medali. Dwa złote krążki – na 50m stylem dowolnym i 50m „klasykiem” zgarnęła Sabina Olma, srebro i złoto przypadło w udziale Emilii Drzazdze – na 50m stylem grzbietowym i 50m dowolnym oraz Kubie Ringowi – na 25m grzbietowym i 25m dowolnym. Na pierwszym i trzecim stopniu podium stanęła Paulina Kożuch, startująca na 50m „klasykiem” i 50m stylem grzbietowym. Dwa srebrne krążki zawisły na szyi Justyny Polak – za 50m „grzbietem” i 50m stylem klasycznym. Srebrny medal dorzucił Maksymilian Gram (25m stylem grzbietowym) i Damian Otrząsek (50m stylem klasycznym).