Hit bez goli

W poprzedniej kolejce A-klasy Bielsko-Biała odbyło się siedem meczów, z których cztery zakończyły się zwycięstwami drużyn gospodarzy, jedna meczem remisowym oraz dwoma wygranymi drużynami wyjazdowymi. Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań była konfrontacja lidera z wiceliderem, a mianowicie Soły z KS-em Bystra. W hitowym starciu goli nie ujrzeliśmy. - Pierwsza połowa była dość wyrównana. Zespół z Bystrej jest waleczny i wiedzieliśmy, że nie możemy przejść obok meczu. Po przerwie osiągnęliśmy przewagę, ale nie potrafiliśmy jej udokumentować. Szanujemy ten punkt, gdyż przed spotkaniem taki wynik bralibyśmy "w ciemno", jednak z perspektywy meczu delikatny niedosyt jest - mówi Kamil Zoń, trener Soły.

"3" cyfrą kolejki

Najwięcej bramek padło w meczu Zapora Wapienica - Żar Międzybrodzie Bialskie, gdzie drużyna gospodarzy zwyciężyła 3:2. Warto również zwrócić uwagę na zwycięstwo Sokóła Hecznarowice 3:1 w meczu wyjazdowym przeciwko Zamkowi Grodziec, wszak na tym terenie nigdy nie gra się łatwo. Pionier Pisarzowice podtrzymał dobrą dyspozycję i zwyciężył z Przełomem, który borykał się z problemami kadrowymi 3:0. - Widać, że pisarzowiczanie wiosną są "na fali". Żar po odejściu Dawida Olszowskiego i kontuzji Adriana Urbańca nie może zaskoczyć. To dwaj kluczowi zawodnicy, a na tym szczeblu rozgrywkowym od razu widać ich brak - zauważa Zoń.

Faworyci nie zawiedli

W meczu między Sokołem Zabrzeg a KS-em Bestwinka padło 6 bramek. W derbowym starciu zwyciężyli gospodarze, którzy w ostatecznym rozrachunku zwyciężyli 4:2. W niedzielnym meczu LKS II Czaniec podejmował GLKS II SferaNet Wilkowice. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki. W drugiej miejscowi zdołali w końcówce przechylić szalę wygranej na swoją stronę. W meczu LKS Ligota - Orzeł Kozy padł natomiast remis 2:2. - Sokół Zabrzeg był faworytem meczu z rywalem z Bestwinki i status ten potwierdził. Ekipa z Bestwinki będzie jednak punktować. Gołym okiem widać efekt nowej "miotły" w tej ekipie - przyznaje szkoleniowiec kobierniczan.