Z obozu Górali: 

 

– Powiedzieć, że sytuacja Podbeskidzia jest zła, to jak nic nie powiedzieć. Bielszczanie w minionej kolejce zremisowali z Wisłą Płock 1:1, czym wobec podziału punktów w starciu Stal-Legia nie poprawili swojej sytuacji w tabeli. 

 

– Wygrać z Legią Warszawa i oczekiwać, iż drużyna z Mielca przegra ze Śląskiem Wrocław - to jedyny scenariusz, który zapewni Podbeskidziu utrzymanie. 

 

– Trener Górali w rozmowie z klubową telewizją podkreślił, że jego drużynę stać na zwycięstwo w Warszawie. - Legia gra tak, jak przeciwnik pozwala. Po przeanalizowaniu ich gry można stwierdzić, że ten zespół jest w stanie rywalizować w pucharach. Fajnie konstruuje akcje, jest bardzo groźny w ataku pozycyjnym. My musimy podejść do tego meczu takimi kategoriami, jak w pierwszym spotkaniu. Musimy być blisko przeciwnika, nie pozwolić mu na kreowanie gry - zauważa Robert Kasperczyk. 

 

–  Nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy wszystko na szalę. Teraz jeszcze mamy wolne, ale jutro (wywiad opublikowany w poniedziałek), kiedy pojawię się w szatni, chcę widzieć siłę i energię. Chcę widzieć motywację do walki o utrzymanie. W Warszawie każdy musi wierzyć, że się uda, nikt nie może zwątpić – od pierwszego zawodnika w wyjściowym składzie, przez każdego kolejnego i zmienników, po ostatniego rezerwowego - mówił Michal Pesković w rozmowie z weszlo.com. 

 

– Trener reprezentacji Polski do lat 19 Mariusz Rumak ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie, które w dniach 31 maja - 3 czerwca odbędzie się w Gniewinie. W kadrze znalazł się zawodnik Podbeskidzia Jakub Bieroński. 

 

 

O rywalu

 

– Legia Warszawa na kilka kolejek przed końcem spotkania zapewniła sobie tytuł mistrzowski. 

 

– Dla Legionistów będzie to pierwszy mecz w tym roku przy udziale kibiców. Po spotkaniu odbędzie się feta mistrzowska. Ewentualna porażka z Podbeskidziem z pewnością mogłaby odebrać dobrego smaku całemu przedsięwzięciu. 

 

– W ostatnim meczu pomiędzy obiema ekipami górą byli bielszczanie, którzy pokonali Legię 1:0. 

 

– Liczę na to, że zrehabilitujemy się za porażkę z Podbeskidziem w rundzie jesiennej. Wiemy, w jakiej są sytuacji, ale każdy jest kowalem swojego losu, my zbieraliśmy swoje punkty na zdobycie mistrzostwa, oni na utrzymanie. Mają jeszcze teoretyczne szanse. Interesuje nas tylko dobra gra i zwycięstwo. Wiemy, że stadion się częściowo zapełni, mamy dla kogo grać i dobrze zakończyć udaną rundę - mówi przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała trener Czesław Michniewicz.

 

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała. 16.05.2021 r. (niedziela), g. 17:30