Dwie bramki tuż przed końcem premierowej odsłony rozstrzygnęły losy sparingowej potyczki dwóch beskidzkich zespołów. Stosunkowo niedawno oba grały w IV lidze. mrks cz-dz Stosunkowo niedawno MRKS Czechowice-Dziedzice z hukiem z IV ligi spadł, a jasienicki Drzewiarz aktualnie jest jej wiceliderem. Wczoraj doszło do sparingowej potyczki obu zespołów. W 40. minucie prowadzenie objęli goście – mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach. Adam Kozielski przymierzył precyzyjnie zza pola karnego. Momentalnie odpowiedzieli podopieczni Marcina Biskupa. Po podaniu Michała Adamusa lewą nogą w długi róg uderzył Łukasz Mieszczak.

W mecz lepiej weszli przyjezdni, wypracowali sobie kilka okazji. Najlepszej nie wykorzystał Dominik Zieliński, chybił z ostrego kąta. W jej światło, z kilku metrów, piłki skierować nie potrafił także Dmytro Pidchenko. Ukrainiec niezłą okazję zmarnował w drugiej połowie. Czechowiczanie sporo krwi napsuli rywalowi przede wszystkim przed przerwą

Zmierzyliśmy się z solidnym rywalem, mocnym personalnie. Na boisku to było widać. Dobrze organizowaliśmy się na boisku, nieźle wyglądaliśmy w obronie. Zawodnicy podeszli do meczu z dużym zaangażowaniem. W końcówce Drzewiarz zepchnął nas do obrony. Zabrakło nam wtedy skutecznie wypracowanego kontrataku. W kilku aspektach zaprezentowaliśmy się nieźle. Pracować musimy nad ofensywą, atakiem pozycyjnym – ocenia Biskup, były szkoleniowiec klubu z Jasienicy, aktualnie pracujący z piłkarzami MRKS-u.

MRKS Czechowice-Dziedzice – Drzewiarz Jasienica 1:1 (1:1) Gol dla MRKS-u: Miszczak Gol dla Drzewiarza: Kozielski

MRKS: Rogala (Juraszek) – Szal, Gąsiorek, Żurek, Wójcikiewicz, Putek, testowany zawodnik, Kozioł, Zwardoń, Miszczak, Adamus oraz Adamiec, testowany zawodnik Trener: Biskup

Drzewiarz: Żerdka (Michałowski) – Kliber, Pala, Czyż, Grześ, Lapczyk, Sekuła, Papatanasiu, Jakowenko, Kozielski, Zieliński oraz Romanowicz, Basiura, Greń, Ł.Kościelniak, Pidchenko i dwóch testowanych zawodników Trener: I.Kościelniak