Pierwszy sparing z mistrzem Węgier nie zaczął się po myśli bielszczan, którzy szybko, bo już 3. minucie stracili bramkę, choć wcześniej szczęścia zabrakło Michałowi Kubikowi, który "ostemplował" poprzeczkę". Futsaliści Rekordu wrzucili jednak wyższy "bieg" i odrobili stratę z nawiązką. W 7. minucie Michał Marek doprowadził do wyrównania, a kilka chwil później na listę strzelców wpisał się nowy-stary "rekordzista" Michal Seidler. Następnie jednak w to Haladas zaczął nieznacznie przeważać na parkiecie i być skuteczny w swych ofensywnych poczynaniach, przez co to Węgrzy prowadzili do przerwy 4:3.

Znacznie bardziej udana, w wykonaniu biało-zielonych, była druga połowa. W 22. minucie po bramce Kubika zrobiło się 4:4. 10 minut później trafienie fetował Paweł Budniak. Popularny "Magic" na gola zamienił rzut karnym. Wynik spotkania ustalił natomiast Brazylijczyk, Matheus, czyniąc to w sposób efektowny.

Nazajutrz odbyło się starcie rewanżowe. Było ono znacznie bardziej spokojne od pierwszego meczu, toczone pod dyktando gospodarzy. Jako pierwszy strzelanie rozpoczął Seidler. Utalentowany Czech wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Zaledwie 60 sekund później wynik podwyższył Tomasz Lutecki, a istotny wpływ przy tym trafieniu miał wspomniany Seidler. W 9. minucie Mate Kovacs "na raty" pokonał Bartłomieja Nawrata, lecz wicemistrz Polski szybko zareagował trafieniem Sergeia Korsunova.

I to tyle jeśli chodzi o bramkowe zdobycze w tym spotkaniu. Wynik 3:1 utrzymał się do ostatniej syreny. W drugiej połowie Rekord postawił na uważną grę w defensywie i trzeba przyznać, iż w tym aspekcie zespół Jesusa Chusa Garcii Lopeza prezentował się bardzo solidnie, co daje powód do optymizmu przed kolejnymi sparingami zdobywcy Pucharu Polski.