Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę z etapowych zwycięstw cieszyli się włoscy kolarze. Przemysław Niemiec nie odnotował wyników na miarę oczekiwań. niemiec przemek Etap 14. Trasę liczącą 164 kilometry z Aglir do Sacro Monte di Oropa najszybciej pokonał Włoch Enrico Battaglin. Przemysław Niemiec linię mety w sobotę minął 13 minut i 11 sekund później, jako 77. kolarz.

Etap 15. W niedzielę peleton wystartował z Valdengo. Finiszował 225 kilometrów później, 20-kilometrowym podjazdem pod Montecampione. Podobnie jak dzień wcześniej na najwyższym stopniu podium stanął Włoch. Fabio Aru zawodnika pochodzącego z Pisarzowic wyprzedził o niespełna 20 minut. Niemiec był 71.

W klasyfikacji generalnej beskidzki rodzynek w Giro d'Italia zajmuje 50. miejsce. Do prowadzącego Kolumbijczyka Rigoberto Urana traci ponad godzinę. Trzecią pozycję nadal zajmuje Rafał Majka. Trzeci z Polaków jadących dookoła Włoch – Paweł Poljański – jest 46.