– Trenerów Górala i Soły bardzo dobrze znam, ale oceniając zespoły to więcej pozytywnego powiedziałbym o tym pierwszym. Sądzę, że ekipa z Istebnej się obudzi, bo jest lepsza, aniżeli jej miejsce w tabeli na to wskazuje.

Pytanie odnośnie meczu w Strumieniu jest takie – czy Wisła podniesie poprzeczkę kolejnemu zespołowi zaliczanemu do ligowej czołówki. Z całą sympatią dla trenera Krzyśka Dybczyńskiego, ale to wygrana GKS-u wydaje się bardziej prawdopodobna. Zobaczymy na ile gospodarze będą tak zdyscyplinowani, jak w zwycięskim starciu z nami.

Ma wyraźnie swoje problemy drużyna ze Ślemienia, a beniaminek z Hażlacha gra agresywnie i jest przy tym żądny punktów. Raczej typuję „jedynkę”, choć nie ukrywam, że bardzo mocno sympatyzuję ze Smrekiem.

Rozmawiałem z trenerem Patrykiem Pindlem i wiem, że w Wiśle jest rozczarowanie niesatysfakcjonującą liczbą zdobytych dotychczas punktów, mimo całkiem niezłej gry. Na faworytów zespół z Wisły potrafi się sprężyć i liczę, że będzie walczył jak przeciwko nam. Typuję życzeniowo – „1X”.

Bory są zagadką, bo wszyscy tą drużynę chwalą za organizację gry i pracę wykonywaną przez trenera. Realnie trudno mecz w Zebrzydowicach ocenić, bo Spójnia spisuje się „w kratkę”. Niech będzie również „1X”.

Ma specyficzny teren Podhalanka, na swoim boisku znają każdą „klepkę”. Nie wyobrażam sobie, aby gospodarze Skałki nie pokonali.

W Goleszowie zdecydowanie obstawiam na ekipę z Żywca. LKS Goleszów u nas nie zaprezentował się dobrze, potencjał drużyny z Kamilem Żołną na czele jest ewidentnie po stronie Stali-Śrubiarnia.

Podejmujemy Piasta, która ma serię 5 zwycięstw z rzędu. Raz – będą to derby, dwa – chęć zdobycia punktów, bo głód nam doskwiera pod tym względem spory. Graliśmy dobrze podczas jubileuszowego meczu z Podbeskidziem, potem byliśmy w totalnej rozsypce w Strumieniu, a w tygodniu pokonaliśmy IV-ligową Kuźnię w pucharowym boju. z Piastem. Doszukując się więc jakichś analogii liczę, że zespół wyciągnie wnioski odpowiednio. Będziemy wszystko robić, aby tym bardziej u siebie wygrać. Nie mam w naszej sytuacji innego wyjścia.


Program 9. kolejki:

30.09.2023 r. (sobota), g. 16:00
Beskid Skoczów – Piast Cieszyn
Victoria Hażlach – Smrek Ślemień
Spójnia Zebrzydowice – Bory Pietrzykowice
Wisła Strumień – GKS Radziechowy-Wieprz
LKS Goleszów – Stal-Śrubiarnia Żywiec
WSS Wisła w Wiśle – Błyskawica Drogomyśl
Góral Istebna – Soła Rajcza

1.10.2023 r. (niedziela), g. 11:00
Podhalanka Milówka – Skałka Żabnica