Kolejny ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie mają za sobą ekipy Zapory Porąbka i Morcinka Kaczyce. Radość po spotkaniu panuje tylko w jednej z drużyn.

Zapora Porąbka Pierwsze 20 minut meczu nie wskazywało, że tego dnia gole w znacznej ilości strzelać będzie tylko jedna drużyna. – Rywale zaskoczyli nas trochę, bo zaczęli to spotkanie dosyć wysoko ustawieni – mówi Andrzej Jurczak, szkoleniowiec Zapory.

Wszystko zmieniło się w 22. minucie. Po stałym fragmencie gry do bramki Morcinka piłkę skierował Mateusz Smolec, co pozwoliło miejscowym na znacznie spokojniejszą grę. Przed przerwą, wykorzystując proste straty piłkarzy z Kaczyc, miejscowi przewagę powiększyli. Raz jeszcze Smolec, a w 43. minucie Krzysztof Szczypka sprawili, że kwestia wygranej rozstrzygnęła się w praktyce do pauzy.

Goście wcale po przerwie nie poddali się i próbowali konstruować akcje ofensywne. „Nadziali” się jednak na kolejną zabójczą kontrę, dzięki której w 68. minucie hat-tricka skompletował Smolec. Definitywnie „po herbacie” było w 75. minucie, kiedy ładny strzał z tzw. prostego podbicia Jakuba Handzlika zaskoczył bramkarza Morcinka, który w tej sytuacji nie był bez winy, bowiem... asystował trafieniu rezerwowego zawodnika Zapory.

– Przeciwnik wysoko poprzeczki nam nie zawiesił. Cieszy, że błędy rywali wykorzystaliśmy i wreszcie zdobyliśmy punkty na wiosnę – skwitował trener ekipy z Porąbki.

Nastroje w pokonanej drużynie? – Trochę taki dziwny mecz. Wynik wskazuje, że był jednostronny, a tymczasem naprawdę nie ustępowaliśmy gospodarzom. Co kontra, to natomiast piłka lądowała w naszej bramce – mówił niepocieszony Zbigniew Janiszewski, szkoleniowiec Morcinka Kaczyce.

Zapora Porąbka – Morcinek Kaczyce 5:0 (3:0) 1:0 Smolec (22') 2:0 Smolec (40') 3:0 Szczypka (43') 4:0 Smolec (68') 5:0 Handzlik (75')

Zapora: Wójcikiewicz – Deska, J.Targosz, Pawiński, Gilek, Janosz, K.Jurczak (75' Mreńca), Paw, Smolec, Zuziak (60' Handzlik), Szczypka (60' Szczyrk) Trener: A.Jurczak

Morcinek: Heller (46' Poręba) – Wcisło, Skowron, Rychły, Kałka, Adamczewski (75' Golec), Labza, Sz.Chmiel, Orszulik, Brzozowski (46' N.Chmiel), Janulek Trener: Janiszewski