Tegorocznej imprezie Life Festival będzie towarzyszył bieg ulicami Oświęcimia na dystansie pięciu kilometrów. W biegu udział może wziąć każdy, kto ukończył 16. rok życia. Wśród uczestników będzie wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy w chodzie, Robert Korzeniowski.

Korzeniowski Robert

Life Festival to impreza odbywająca się w Oświęcimiu cyklicznie od czterech lat. Jest to wydarzenie muzyczne, w którym biorą udział gwiazdy nie tylko polskiej, ale i światowej sceny muzycznej. W tym roku imprezie będzie także towarzyszył bieg uliczny. Na dystansie pięciu kilometrów swoich sił może spróbować każdy, kto ukończył 16. rok życia. Do biegu można zapisać się za pośrednictwem strony internetowej www.datasport.pl. Zapisy przyjmowane są do 25 czerwca i wiążą się z opłatą startowego w wysokości 20 złotych.

Bieg ulicami Oświęcimia odbędzie się w sobotę 29 czerwca. Biegacze rozpoczną rywalizację o godzinie 11:00 ze startu ulokowanego na ulicy Olszewskiego. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne oraz bilety na koncert gwiazdy festiwalu, Stinga. Udział w biegu zapowiedział m.in. wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy w chodzie sportowym, Robert Korzeniowski, który będzie zapewne nie jedyną gwiazdą świata sportu podczas oświęcimskiej imprezy.