Tytułowy efekt przyniósł kolejny w obecnym sezonie I ligi mecz z udziałem młodych zawodniczek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

SMS PZPS Szczyrk int Podopieczne Wiesława Popika udały się do Gliwic, by zmierzyć się z miejscowym beniaminkiem I-ligowym. Wyjazd okazał się pomyślny. Premierowy set pewnie padł łupem ekipy ze Szczyrku, wśród której z roli liderek wywiązywały się Natalia Murek i Olivia Różański. SMS triumfował 25:23 i zamierzał pójść za ciosem. W drugiej partii przyjezdne prowadziły 14:10, następnie 16:14, ale w końcowej fazie straciły odpowiedni rytm. Czwarta piłka setowa przyniosła zakończenie tej odsłony meczu na korzyść gliwiczanek.

Przegrany set nie podłamał siatkarek SMS-u, które pozostałe części spotkania rozegrały na wysokim poziomie. Dominowały w ataku, popełniały mniej błędów własnych, efektywniej również zagrywały. Łącznie zawodniczki Politechniki Śląskiej nie wywalczyły nawet 40 „oczek” łącznie w setach wieńczących konfrontację.

Siatkarki sprawiły tym samym sobie, szkoleniowcom i całej szkolnej społeczności miły prezent mikołajkowy. Aż 23 punkty zapisała na swoim koncie Murek, 15 dołożyła Różański. – Zagraliśmy bardzo dobrze i równo niemal przez cały mecz. Cieszy chęć zwyciężania i odwaga, które coraz częściej dziewczyny pokazują. To zasłużone zwycięstwo – skomentował Miłosz Majka, II trener zespołu ze Szczyrku.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – SMS PZPS Szczyrk 1:3 (23:25, 26:24, 20:25, 19:25)

SMS PZPS: Michalak, Nowicka, Michalewicz, Lipska, Różański, Sobiczewska, Ad.Muszyńska, Murek, Świrad, Różyńska, Bartkowska, Żurawska (libero) Trenerzy: Popik, Majka