Na wspomniany dzień, z myślą o uczniach szkół podstawowych, zaplanowane zostało „Powitanie lata z BKS Profi Credit Bielsko-Biała”. Podczas imprezy zaplanowanej w godzinach 11:00-19:00 w hali BKS Stal przy ul. Rychlińskiego 19 każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Przede wszystkim w ramach imprezy zorganizowany zostanie turniej siatkówki dla uczniów klas 5-7 szkół podstawowych. Zgłoszenia oraz pytania w sprawie turnieju należy kierować na maila: bartlomiej@bks.bielsko.pl.

To jednak nie wszystko. Impreza będzie wyjątkową okazją do spotkania się z siatkarkami zespołu BKS Profi Credit. Będzie więc możliwość zrobienia sobie zdjęcia, wzięcia autografu, czy porozmawiania z zawodniczkami. Ponadto na wszystkie dzieci czekać będą liczne atrakcje, a wśród nich m.in. elektryczne samochodziki, konsole do gier video, strefa zabaw – malowanie buziek, baloniki, animacje dla dzieci, kolorowanki, stoły do piłkarzyków i duży, dmuchany plac zabaw. Na „Powitaniu lata z BKS Profi Credit” nie zabraknie również oficjalnej maskotki zespołu, a więc popularnego psiaka Reksia. Wstęp i korzystanie ze wszystkich atrakcji będzie bezpłatny.

Oprócz tego z dziennikarzami, siatkarkami i zaproszonymi gośćmi na konferencji prasowej podsumowana zostanie II edycja akcji „Bezpiecznie z Profi Credit”, która w tym sezonie dotarła do kilku tysięcy uczniów z regionu.