– Nie ukrywam, że byliśmy zaskoczeni, że zawodniczki z Bielska-Białej odwiedzą naszą szkołę. Jesteśmy małą placówką, więc tym bardziej cieszymy się, że takie spotkanie miało miejsce – mówi Magdalena Gwizdoń, dyrektor szkoły w Nieledwi. Na Żywiecczyźnie pojawiły się Klaudia Kubacka i Dominika Kozyra, wpierw rozmawiając z dziećmi w sali wypełnionej po brzegi, a następnie wspólnie ćwicząc. W Ślemieniu uczniów odwiedziły Emilia Mucha i Olivia Różański, w Jankowicach o swoich siatkarskich doświadczeniach opowiadały Marta Wellna i Katarzyna Konieczna.

– Staramy się uzmysłowić dzieciom, że aktywność fizyczna w młodym wieku jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż spędzanie czasu przed komputerem czy smartfonem. Oczywiście nie unikniemy tego, ale warto zachować odpowiednie proporcje i zachęcać dzieci do sportu – mówi kapitan bielskiego zespołu Katarzyna Konieczna.

Każdorazowo w ramach projektu „Bezpiecznie z Profi Credit” zawodniczki opowiadają uczniom o codziennych treningach, odpowiednim żywieniu czy istocie regeneracji organizmów. – To ciekawe informacje, które znajdują odzwierciedlenie także w życiu codziennym dzieci – przytakują nauczyciele pojawiający się na spotkaniach. Równie ważne są kwestie związane z bezpieczeństwem, które poruszają na spotkaniu policjanci i policjantki. Warto podkreślić, że zawsze do wszystkich uczniów biorących udział w spotkaniach trafiają opaski odblaskowe.

Tych w marcu zostało rozdanych 1200, a prelekcji wysłuchało łącznie blisko 400 dzieci. Na „liczniku” tegorocznej odsłony projektu są już 22. szkoły podstawowe, znajdujące się na terenach Bielska-Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego. Do tej pory udział w nich wzięło aż prawie 3700 dzieci.