To już przedostatnia faza zmagań grupowych w Zimowej Lidze Biznesu. Jako pierwsze na parkiet wybiegną drużyny z grupy A. W środę 1 lutego br. o godzinie 19:30 będzie świadkami iście ciekawie zapowiadającego się starcia. RE/MAX jeśli chce się utrzymać w grze o 1. miejsce w tabeli, nie może pozwolić sobie na wpadkę w meczu z Marion. Następnie do rywalizacji przystąpi Urząd Miasta B-B, którego czeka niełatwa przeprawa z Murapolem. O przerwanie passy lidera, a mianowicie Special Works, powalczy gospodarz, ATH Bielsko-Biała. Malko-Met - Piekarnia Jasiek - ten mecz skończy 5. kolejkę w grupie A. 

 

Na kolejne spotkania przyjdzie nam czekać do kolejnej środy. Wicelider grupy B, Polbrass o trzy punkty powalczy z Rabenem. ABB po ostatniej porażce z Librą będzie chciała znów wrócić do wygrania w konfrontacji z EnerSys. Wspomniana Libra natomiast powalczy z liderującym Davis Fabrics. O kolejne punkty do ligowej tabeli bój stoczy Grupa Buena, która rozegra spotkanie z Hutchinsonem. 

 

- Cieszy nas 3. lokata w tabeli. Zdążyliśmy pokazać, że nie boimy się starć z teoretycznie lepszymi rywalami. Oczywiście zawsze mogło być lepiej. Szkoda straconych punktów m.in. z Bultem, ale nie ma co patrzeć w przeszłość - trzeba skupić się na tym co jest tu i teraz. Chcemy przystąpić z jak najlepszego miejsca do fazy play-off. Jeśli ukończymy fazę grupową na podium, to będzie to dobry rezultat. Wiemy, że Hutchinson tanio skóry nie sprzeda, to nasz bezpośredni rywal w tabeli, dlatego szykuje się ciekawy mecz - zaznacza Mariusz Konior z Grupy Buena. 

 

Program 5. kolejki Zimowej Ligi Biznesu:

 

Grupa A

1.02.2023 r. (środa) 

Marion - RE/MAX Home Professional (g. 19:30)

Murapol - Urząd Miasta B-B (g. 20:20)

Special Works - ATH B-B (g. 21:10) 

Malko-Met - Piekarnia Jasiek (g. 22:00) 

 

Grupa B 

8.02.2023 r. (środa) 

Polbrass - Bulten (g. 19:30)

Grupa Buena - Hutchinson (g. 20:20) 

ABB - EnerSys (g. 21:10) 

Libra - Davis Fabrics (g. 22:00)