Piąty złoty medal w historii Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu wywalczył w Kaliszu Rekord Bielsko-Biała. Zespół prowadzony przez Andreę Bucciola okazał się najlepszy w kategorii U-16. rekord U-18 W meczu decydującym o turniejowym zwycięstwie „biało-zieloni” zmierzyli się z GKS-em Wikielec. Co ciekawe oba zespoły spotkały się w pierwszej fazie rywalizacji. Mecz grupowy zakończył się remisem 1:1. W pierwszej połowie finałowego pojedynku bramki nie padły. Początek drugiej przyniósł gola dla Rekordu. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Dudek. Rywal odpowiedział kilkadziesiąt sekund później. Akcję GKS-u otworzył golkiper, sfinalizował, wygrywając pojedynek sam na sam, Mateusz Jajkowski. Rezultat remisowy utrzymał się aż do ostatniej minuty – podczas turnieju grano w systemie 2 x 12 minut. Wówczas bramkę na wagę zwycięstwa i mistrzostwa Polski zdobył Damian Hilbrycht.

Mistrzostwo zdobyte przez podopiecznych Andrei Bucciola nie jest dziełem przypadku. Potwierdza dobrą pracę z młodzieżą w klubie z Cygańskiego Lasu. Przypomnijmy, iż w trwającym sezonie zespół U-20 wywalczył trzecie miejsce w MMP, a czternastolatkowie również sięgnęli po złoto. W połowie marca młodzi „rekordziści” staną przed szansą na kolejny medal. W Łęczycy odbędzie się turniej finałowy w kategorii U-18. rekord u_18 1 Wynik turnieju finałowego w Kaliszu:

Grupa B: Akademia Futsal MPEC-Hased Tarnów - Rekord Bielsko-Biała 3:7 (1:4); gole: Kubica -, Harat - 2, Czernek, Balcarek, Hilbrycht GKS LZS Wikielec - Rekord Bielsko-Biała 1:1 (0:0); gol: Harat

Awans Rekordu do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Ćwierćfinał: Gwiazda Ruda Śląska - Rekord Bielsko-Biała 1:3 (0:1); gole: Hibrycht - 2, Czernek

Półfinał: Góral Tryńcza - Rekord Bielsko-Biała 0:1 (0:0); gol: Czernek

Finał: GKS LZS Wikielec - Rekord Bielsko-Biała 1:2 (0:0) gole: Dudek, Hilbrycht

Rekord : Robert Jastrzębski, Michał Kałuża - Filip Balcarek, Igor Borowicz, Michał Czernek, Jan Dudek, Tomasz Gąsior, Rafał Haczek, Szymon Harat, Damian Hilbrycht, Bartłomiej Iciek, Mateusz Kubica, Dominik Lekki, Patryk Rydzewski Trenerzy: Andrea Bucciol (I trener), Jakub Budzich (II trener)

MVP turnieju - Michał Czernek (Rekord Bielsko-Biała)