Zdegradowany do A-klasy Morcinek Kaczyce w środę pokonał na wyjeździe Tempo Puńców. Dzisiaj przed własną publicznością walczył z czechowickim MRKS-em o podreperowanie skromnego dorobku.... z marnym skutkiem, bowiem w szeregach gości był niezawodny Mateusz Żyła. mrks cz-dz

Cztery bramki przedostatniej drużynie w tabeli strzelił lider MRKS-u. Mateusz Żyła festiwal strzelecki rozpoczął w 20. minucie. Dobił do pustej bramki futbolówkę, która wcześniej po uderzeniu Grzegorza Sztorca ostemplował poprzeczkę. Drugie trafienie zanotował tuż po przerwie. Wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką. Chwilę później na swoim koncie miał hat-tricka. Dośrodkowana z rzutu rożnego piłka odbiła się od obrońcy i trafiła pod jego nogi, z bliska skierowal ją do celu. Gola numer cztery, były zawodnik bielskiego Rekordu zdobył w 64. minucie. Doskonałe podanie z głębi pola autorstwa Michała Puchały otworzyło mu drogę do bramki. Sytuacji sam na sam nie zmarnował. Tuż przed końcem meczu na listę strzelców spisał się także Puchała, a wynik ustalił Robert Janulek. Zawodnik Morcinka precyzyjnie wykonał rzut wolny.

Trenerzy po meczu: Zbigniew Janiszewski (Morcinek): Pierwsza połowa była wyrównana. Po przerwie straciliśmy dwie głupie bramki. Piłka leci w powietrzu „godzinę” i trafia zawodnika w rękę. Przy trzecim golu bramkarz minął się z piłkę. W tym momencie było po meczu. Niestety tracimy dwa, trzy gole i schodzi z nas powietrze. Ponadto wychodzą braki w przygotowaniu kondycyjnym.

Michał Gazda (MRKS): Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie należała do najlepszych. Gry nie ułatwiał doskwierający upał. Gospodarze żadnej „setki” nie wypracowali, my przed zdobyciem bramki jedną, ale Sztorc zwlekał z oddaniem strzału. Po golu na 1:0 osiągnęliśmy optyczną przewagę. W drugiej połowie szybko zdobyte bramki ustawiły mecz, mieliśmy kontrolę nad jego przebiegiem.

Morcinek Kaczyce – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:5 (0:1) 0:1 Żyła (20') 0:2 Żyła (50', z rzutu karnego) 0:3 Żyła (57') 0:4 Żyła (64') 0:5 Puchała (87') 1:5 Janulek (90')

Morcinek: Heller – R.Wcisło (50' Sz.Chmiel), T.Wcisło, Rychły (70' Orszulik), Skowron, Pszczółka, Labza, Janulek, Kałka, Golec (65′ Adamczewski), Wenglorz Trener: Janiszewski

MRKS: Juraszek (75' Słowiaczek) – Niemczyk, Szal (60' Kupczok), Jonkisz, Putek, Adamus, Wójcikiewicz, Puchała, Żurek, Żyła, Sztorc Trener: Gazda