Na otwarcie sparingowego cyklu Zapora Porąbka podejmowała GLKS Wilkowice. Reprezentant bielskiej „okręgówki”, mimo całkiem niezłej gry, gorycz porażki przełknąć musiał.

Zapora Porąbka Pierwsze minuty na porażkę Zapory jednak nie wskazywały. Przede wszystkim, dlatego, że podopieczni Andrzeja Jurczaka szybko objęli prowadzenie. Po ciekawej akcji skrzydłem i celnym dośrodkowaniu Janusz Cyran głową sfinalizował akcję. Chwilę później było już jednak 1:1. Prostopadłe podanie posłane pomiędzy duet stoperów Zapory zostało wykorzystane przez rywala, który wpierw wziął resztę defensorów „na zamach”, a następnie przymierzył pod poprzeczką.

– Po strzelonej bramce nieco zaspaliśmy. Nie poszliśmy za ciosem i straciliśmy gola. Pierwsze 20 minut były bardzo dobre w naszym wykonaniu. Dwóch sytuacji sam na sam nie wykorzystał powracający do nas po sześcioletniej przygodzie w drużynach młodzieżowych Podbeskidzka, Maciej Lubański mówi Jurczak.

Do przerwy zatem mieliśmy remis z lekkim wskazaniem na piłkarzy z Porąbki. Po zmianie stron przewagę osiągnęła już drużyna z bielskiej A-klasy. Najpierw, wobec centry w pole karny, bezradny był testowany bramkarz w Zaporze, następnie snajper drużyny z Wilkowic przyjął piłkę w polu karnym, aby chwilę później umieścić ją w siatce. W końcówce spotkania Zapora zdobyła bramkę kontaktową, kiedy to „wrzutkę” w obręb „szesnastki” podopiecznych Sławomira Białka wykorzystał głową Mateusz Smolec. Ostatnie słowo należało jednak do gości.

O opinie pomeczową poprosiliśmy szkoleniowca porąbczan. – Był to nasz pierwszy sparing, więc nie oczekiwałem „fajerwerków”. Przydarzyło nam się kilka nieodpowiedzialnych zagrań w obronie, przez co straciliśmy bramki. Po przerwie wyszliśmy w eksperymentalnym zestawieniu. Dałem szansę testowanym oraz naszym młodym zawodnikom. Mecz był „na remis” w moim odczuciu i oceniam go pozytywnie.

Zapora Porąbka – GLKS Wilkowice 2:4 (1:1) Gole dla Zapory: Cyran, Smolec

Zapora: Testowany bramkarz – Deska, Pawiński, Targosz, Gilek, Cyran, Krasoń, testowany zawodnik, Janosz, Lubański, testowany zawodnik oraz Witkowski, K.Jurczak, Pszczółka, Smolec, D.Koniorczyk, T.Koniorczyk, Zuziak Trener: A.Jurczak