W minioną sobotę, w Stargardzie Szczecińskim odbyły się mistrzostwa Polski w karate shotokan. O medale walczyli młodzicy – 14-15 lat, juniorzy młodsi – 16-17 lat, juniorzy – 18-20 lat oraz seniorzy. W zawodach rywalizowało ponad 260 zawodniczek i zawodników z 32 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. atemi Doskonale podczas mistrzostw zaprezentowali się zawodnicy bielskiego klubu Atemi, którzy w klasyfikacji medalowej wywalczyli 10 medali: 7 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe  uplasowali się pierwszej pozycji, wyprzedzając Klub Karate Bodaikan Szczecin oraz Klub Karate Nidan Zawadzkie.

Złotymi medalistami mistrzostw zostali: Eliza Gaweł w konkurencjach kata indywidualne młodziczek i juniorek młodszych, Mateusz Tomiczek w konkurencji kata indywidualne juniorów, Maciej Wilczek w konkurencji kata indywidualne seniorów oraz drużyny: juniorek młodszych w składzie: Eliza Gaweł, Sonia Walaszczyk i Aleksandra Skolarz, juniorów w składzie: Mateusz Tomiczek, Dawid Gaweł i Jakub Baron oraz seniorów w składzie: Maciej Wilczek, Mateusz Tomiczek i Grzegorz Wer.

Srebrny medal w konkurencji kata indywidualne seniorów zdobył Mateusz Tomiczek. Brązowe medale wywalczyli: Sonia Walaszczyk w konkurencji kata indywidualne młodziczek oraz Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne młodzików.

Postawa bielskich karateków napawa optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w karate shotokan. Odbędą się pod koniec listopada w stolicy Szwajcarii.