Do rywalizacji b-klasowej na Żywiecczyźnie przystąpić miało pierwotnie 10 klubów. Uwzględniał to terminarz rozgrywek, który w tygodniu poprzedzającym ligę uległ jednak zmianie. Wszystko wobec decyzji zarządu LKS Juszczyna, który po doświadczeniu degradacji z pułapu A-klasy postanowił o nieprzystąpieniu drużyny do nowego sezonu. Powód? Poważne perturbacje kadrowe – do tego wątku na naszych łamach wkrótce powrócimy.

Powyższa informacja w największym stopniu dotyczy piłkarzy Świtu Cięcina, którzy na inaugurację zaliczą przymusową pauzę. O ligowe punkty nie powalczą także w ten weekend Beskid Kocierz i LKS Pewel Ślemieńska, gdyż starcie tych ekip zostało przełożone na sobotę 22 października, a więc termin już po rozegraniu ostatniej, 9. kolejki B-klasy w rundzie jesiennej.
 


W akcji kibice zobaczą natomiast relegowanego z IV ligi Górala Żywiec, który na „dzień dobry” zaliczy bądź co bądź prestiżowe derby z żywiecką Sołą. Co ciekawe, będzie to rewanż za niedawną pucharową potyczkę, zakończoną triumfem Górala w stosunku 5:0. To spotkanie w programie soboty 20 sierpnia (godz. 17:00), wcześniej o godzinę tego dnia rozgrywki zainicjują Grapa Trzebinia i LKS Korbielów. W niedzielę zaś (godz. 13:00) do rywalizacji włączą się LKS Sopotnia i LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze, co stanowi konfrontację o tyle interesującą, że z udziałem duetu spadkowiczów z A-klasy.


PEŁNY TERMINARZ B-KLASY W PODOKRĘGU ŻYWIEC