Finisz rozgrywek bielskiej A-klasy coraz bliżej. W nadchodzący weekend zostanie rozegrana zaległa, 16. kolejka. Pięć spotkań, bo tylko tyle się odbędzie, zapowiada dla nas Daniel Bąk, szkoleniowiec Czarnych Jaworze. aklasa_bielsko

- Rezerwy MRKS-u są na fali wznoszącej. Grają ostatnio nieźle i powinni spokojnie wygrać z Sokołem. Czechowiczanie są gospodarzem meczu z Zabrzegiem, a to także przemawia na ich korzyść. Trzy punkty pozwolą im się zbliżyć do lokalnego rywala.

Dwa tygodnie temu graliśmy w Pisarzowicach, teraz przed trudnym zadaniem stanie LKS Mazańcowice. Jak na warunki a-klasowe Pionier prezentuje bardzo dobry futbol. Stawiam „1”.

Orzeł Kozy wygrał trzy ostatnie mecze, złapał wiatr w żagle. Sądzę, że gospodarze powalczą z Bestwinką o podtrzymanie dobrej passy.

W Godziszce mają problemy kadrowe. Kilku piłkarzy wyjechało za granicę. To odbija się na postawie zespołu. Przełom jest doświadczoną drużyną i faworytem tego pojedynku. Ponownie przewiduję „1”.

Do nas przyjeżdża lider. Dla mnie ten mecz będzie szczególny, gdyż przez jeden sezonu reprezentowałem barwy Soły. Ponadto w Kobiernicach gra Tomek Gąsiorek, mój dobry kolega z BKS-u. Ostatnio przechodzimy mały kryzys, ale to normalne. Każdy zespół boryka się z wahaniami formy, gdy nałożą się na siebie kontuzje i kartki. Nie chciałbym się jednak w ten sposób tłumaczyć. W Międzyrzeczu prowadziliśmy 4:1, a skończyło się 4:4. Od tego czasu coś się zacięło. W ostatnim meczu z Bestwinką było blisko, bramkę na 1:1 straciliśmy w doliczonym czasie gry. Zawodnicy ciężko pracują na treningach i na pewno wrócimy na właściwe tory. W pojedynku z Sołą tanio skóry nie sprzedamy. Chcemy pokazać wszystkim, że potrafimy grać w piłkę, także z zespołami z czołówki. W tamtym sezonie Soła przegrała z Czarnymi i straciła szanse na awans. Nie życzę im tego, ale nie ułatwimy im zadania. Liczę na dobry mecz i ofensywny futbol. Wierzę w swój zespół.

Program 16. kolejki: 15.06.2013 r. (sobota), g. 17:00: MRKS II Czechowice-Dziedzice Sokół Zabrzeg (g. 13:30) Pionier Pisarzowice – LKS Mazańcowice Orzeł Kozy – KS Bestwinka 16.06.2013 r. (niedziela), g. 17:00: Przełom Kaniów – Beskid Godziszka Czarni Jaworze – Soła Kobiernice

W pierwotnym terminie (13.04.2013 r.): GLKS Wilkowice – Sokół Buczkowice 2:1 (0:0)