Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kaniowie ma nową halę sportową. Długo oczekiwana inwestycja została sfinalizowana i będzie bez wątpienia znaczącą pomocą w realizacji sportowych wyzwań.

Kaniow_hala

Na uroczystość otwarcia obiektu przybyło wielu zaproszonych, znamienitych gości, na czele ze starostą bielskim, Andrzejem Płonką. Rolę gospodarza wydarzenia pełnił wójt gminy Bestwina, Artur Beniowski, a ceremonii poświęcenia nowej hali sportowej dokonał proboszcz parafii ks. Janusz Tomaszek, który w krótkiej modlitwie nawiązał do słynnego powiedzenia „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Istotnym punktem uroczystości było wystąpienie wójta Bestwiny, który podkreślił, jak ważną inwestycją jest budowa nowoczesnej hali sportowej, rozpoczęta z inicjatywy świętej pamięci poprzednika Stefana Wodniaka. – Bardzo cieszę się z realizacji projektu. Choć wiele przeszkód stawało na drodze, to potrafiliśmy je przezwyciężyć, a efekty naszych działań możemy wszyscy podziwiać. Mam nadzieję, że hala będzie służyć nie tylko mieszkańcom Kaniowa, gminy Bestwina, ale także całemu powiatowi bielskiemu – powiedział wójt Artur Beniowski.

Starosta bielski Andrzej Płonka wraz z wiceprzewodniczącym rady powiatu Bogusławem Stolarczykiem, przekazali na ręce dyrektor szkoły komplet piłek. Podkreślali swoją radość z ukończenia inwestycji i wyrazili nadzieję, że starania o budowę nie pójdą na marne, a sala będzie służyć przez długie lata całej społeczności powiatu. W przerwach części oficjalnej swoje prezentacje artystyczne miało miejscowe przedszkole, a uczniowie szkoły podstawowej oprawili uroczystość śpiewem. Swój pokaz dał także klub judo z Czechowic-Dziedzic, którego członkowie są uczniami ZSP w Kaniowie. Na zakończenie uroczystości zagrał zespół „Dzień dobry”, z liderem-absolwentem kaniowskiej szkoły.