W Cieszynie, podczas rywalizacji „dołujących” w tym sezonie zespołów Piasta i Cukrownika, do zdobycia były tak naprawdę nie trzy, a sześć „oczek”.

piast_cieszyn Kibice w Cieszynie byli świadkami meczu, który określić można śmiało jako niecodzienny. Do przerwy, po strzale Wojciecha Kołka i wcześniejszym błędzie w defensywie Łukasza Kajstury, prowadzili piłkarze cieszyńskiego beniaminka. W gruncie rzeczy jednak... nie powinni. – Paradoksalnie do przerwy byliśmy zespołem zdecydowanie przeważającym. Lekko licząc mieliśmy 5, 6 „setek”, by pokonać bramkarza Piasta – narzekał na strzelecką indolencję szkoleniowiec gości Andrzej Myśliwiec.

Gol na 2:0 autorstwa Łukasza Tomali zdawał się być tym rozstrzygającym w 50. minucie rywalizacji. – Pierwszy kwadrans po przerwie byliśmy jeszcze w... szatni. Gra się nie kleiła zupełnie, dodatkowo straciliśmy gola – kontynuuje trener chybian.

W 77. minucie piłkarze Cukrownika w końcu mogli unieść ręce w geście radości. Pierwszego gola w nowych barwach zanotował Radosław Folek. Czasu było jednak mało, by zgarnąć chociaż punkt, wtedy pomocne dłonie wyciągnęli... rywale. Maciej Sadowski i Pavel Zahatlan brutalnie i niesportowo potraktowali bramkarza chybian oraz Marka Śmieję, co nie umknęło uwadze sędziego. Na 10 minut przed końcem konfrontacji obu zawodników Piasta arbiter odesłał do szatni. W osłabieniu Piast nie mógł się obronić, choć był tego blisko. Wyrównanie po uderzeniu Kamila Skowronka miało miejsce dopiero w 87. minucie, wobec czego ekipie z Chybia nie starczyło już czasu na kolejną skuteczną ripostę, mimo iż gra całkowicie przeniosła się w okolice pola karnego beniaminka.

Remis? Żadnej ze stron nie cieszy. Cukrownik liczył na więcej po efektownej wygranej pucharowej, Piast z kolei po raz wtóry w tym sezonie, a drugi z rzędu wypuścił prowadzenie.

Piast Cieszyn – Cukrownik Chybie 2:2 (1:0) 1:0 Kołek (20') 2:0 Tomala (50') 2:1 Folek (77') 2:2 Skowronek (87')

Piast: Krzywda – A.Brachaczek, Bujok (55' Brak), Rucki, Gros (80' Warzecha), Olszar, Popelka, Zahatlan, Tomala (60' Branny), Janoszek (25' Sadowski), Kołek Trener: Bakun

Cukrownik: Francuz – Ułasewicz, Suchan, Feruga, Ł.Kajstura, Poloczek, Skowronek, J.Kajstura (60' Śmieja), Zygma, Janulek (70' Folek), R.Szczygielski Trener: Myśliwiec