W Bielsku-Białej odbył się kolejny mityng lekkoatletyczny „BeskidianAthletic”, który przybliżyliśmy już naszym Czytelnikom na zdjęciach. Co jeszcze warto wiedzieć o minionej, dwunastej edycji zawodów?

biegi

W rywalizacji w kilku kategoriach młodzieżowych na obiekcie Sprintu w Wapienicy zaprezentowało się około 300 zawodników, co dało łącznie 436 osobo-startów, w tym 42 osobo-starty z klubu organizatora – bielskiego Sprintu. W „BeskidianAthletic” w roku 2013 wzięli udział zawodnicy z 40 klubów z Polski oraz zaproszone ekipy zagraniczne: z Szolnoka (Węgry), Wolfsburga (Niemcy), Majano (Włochy) oraz Schwechatu (Austria).

Z ciekawszych aspektów sportowych warto odnotować start Konrada Bukowieckiego w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem. Wspomniany zawodnik kandydat do medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Doniecku, aktualny lider tabel światowych. Najlepszych w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów nagrodzono podczas mityngu medalami, dyplomami i pucharami. Spośród podopiecznych bielskiego Sprintu na podium stanęli: Zuzanna Gondek (100 m ppł), Mateusz Wandzel (100 m ppł), Jolanta Chudzińska (400 m), Konrad Białek (1500 m). Rekord życiowy ustanowił Piotr Mitka – na 100 m – czas 11,19 sekund.