Efektownie swój występ w turnieju w Bobolicach rozpoczęły siatkarki BKS Aluprof, które pierwszego dnia zawodów rozegrały trzy sety.

wilka_bks2 Wszystkie odsłony rywalizacji z ekipą z Legionowii zakończyły się po myśli podopiecznych trenera Leszka Rusa, choć łatwo wcale nie było. Bielszczanki na wstępie spotkania prowadziły, lecz w dalszej fazie premierowej odsłony w Bobolicach straciły kilka ważnych „oczek”. Przy stanie 24:22 wydawało się, że rywalki zamkną zwycięsko seta. Wówczas bielski zespół wykazał się odpornością i triumfował w grze „na przewagi”. Druga partia to lepszy start siatkarek SK bank, które prowadziły nawet pięcioma punktami i znakomity finisz BKS-u Aluprof. Trzeci set? Bez historii. Pod kontrolą bielszczanek z punktującą regularnie Natalią Bamber-Laskowską, uznaną MVP meczu.

Dziś BKS Aluprof zagra w turnieju „Energa Cup – Bobolice 2014” z Pałacem Bydgoszcz, który na otwarcie zawodów uległ 1:3 siatkarkom z Piły.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (27:25, 25:23, 25:15)

BKS Aluprof: Lis, Bamber-Laskowska, Muhlsteinova, Trojan, Strózik, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) Trener: Rus