Minionej niedzieli, w Bielsku-Białej odbył się 35. już, Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej - Jacka Krywulta. Kolarze amatorzy, których na starcie - mimo nienajlepszej pogody - pojawiło się ponad 1700., rywalizowali na trasie o długości 33,8 km. rajd rowerowy bielskoNa wstępie, wszyscy uczestnicy spotkali się z organizatorami na Placu Ratuszowym, gdzie cyklistów przywitał m.in Prezydent Bielska-Białej - Jacek Krywult, a także Jolanta Koźmin, prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów, organizatora imprezy.

Rajd, podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich, liczył sobie odległość 17,5 km, a jego finisz wyznaczono w pobliskich Pisarzowicach, gdzie na stadionie miejscowego Pioniera wyznaczono półmetek zmagań. Wówczas, kolarze korzystając z przerwy brali udział w konkurencjach sprawnościowych, częstowali się jabłkami przygotowanymi przez miejscowych ogrodników, a wszystkiemu przygrywała orkiestra dęta. I dopiero po tej pauzie, rajd wyruszył w dalszą trasę, której drugi odcinek to 16,3 km, wiodący do mety znajdującej się na terenie Parku Słowackiego, obok Bielskiego Centrum Kultury. I tam, na zawodników czekała już grochówka, a także nagrody.

Uczestnicy, brali bowiem jeszcze udział w konkursie na hasło promujące Rodzinny Rajd Rowerowy. Kolarze, mieli za zadanie dokończyć zdanie: "Uczestniczę w Rodzinnych Rajdach Rowerowych bo...". Pomysłodawcy najlepszych haseł mogli liczyć na nagrody w postaci rowerów (!) ufundowanych przez firmy Skoda Korczyk i Tauron Dystrybucja.A oto, trzy nagrodzone hasła: „Co dwa koła to nie cztery” - Jacek Pilarz z Bielska-Białej, „Podbeskidzkich tych pagórków, poznać piękno z Wami chcę, i na przekór beznadziei, radość wpada w serce me!” - Wojciech Kawa z Bielska-Białej,  „To znak, że się nie starzeję” - Przemysław Zontek z Bielska-Białej.

Organizatorzy, już teraz zapraszają miłośników dwóch kółek, na kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy. Ten, zaplanowano na 27 kwietnia 2014 r.