Wzorem poprzednich zespołów podsumowujemy okres przygotowań tercetu drużyn z Żywiecczyzny, wraz z krótkim odniesieniem do tego, co przed nami w sezonie "okręgówki".

blo_logo KOSZARAWA ŻYWIEC

- Jak przedstawia się zespół z Żywca i jaki jest jego cel na najbliższy sezon? Tomasz Sala (trener): - Zostałem trenerem seniorów w ostatniej chwili. W klubie od pięciu lat pracuję z młodzieżą. Nie było odpowiedniego kandydata, dlatego przystałem na propozycję działaczy. Mój poprzednik nie pracował długo, ale drużyna w tym czasie kompletnie się rozsypała. Wygraliśmy dwa ostatnie sparingi, co prawda z zespołami a-klasowymi, ale pojawiło się w naszych szeregach trochę optymizmu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w lidze będziemy rywalizować z trudniejszymi rywalami. Czasu miałem bardzo mało, pracujemy przede wszystkim nad taktyką. W zespole pozostało czterech, może pięciu zawodników z kadry, która wywalczyła wicemistrzostwo. Pojawili się nowi gracze z okolicznych zespołów a-klasowych oraz nasi juniorzy. Większość będzie debiutować w „okręgówce”. Zaliczyliśmy w ostatniej chwili wspomniane sparingi, chłopcy nigdy wcześniej ze sobą nie grali. Przed nami dużo pracy. Liczę na to, że zaangażowaniem i ambicją nadrobimy zaległości oraz brak doświadczenia. Cel? Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji. Przede wszystkim musimy myśleć o utrzymaniu, ale nie musi być wcale aż tak źle. Z drugiej jednak strony czarny scenariusz jest możliwy. Pierwsze mecze pokażą na co nas stać. Czas będzie naszym sprzymierzeńcem, więc jestem dobrej myśli.

- Faworyci Bielskiej Ligi Okręgowej? T.S.: - Faworytami są zespoły, które spadły, czyli Wisła i Landek. W czołówce może namieszać także Beskid Skoczów.

Wyniki sparingów: - Soła Żywiec 4:2 - Iskra Klecza Dolna 1:2 - Skrzyczne Lipowa 1:4 - LKS Sopotnia 4:0 - LKS Leśna 4:1

Transfery: Przybyli: Sławomir Raczek (bramkarz, KS Wisła), Bartłomiej Rus (bramkarz, Orzeł Łękawica – w trakcie załatwiania), Sławomir Hankus (obrońca, wznowił trening), Tomasz Rus (obrońca, Orzeł Łękawica – w trakcie załatwiania), Damian Berek (obrońca, Czarni-Góral Żywiec), Szymon Barcik (pomocnik, Czarni-Góral Żywiec), Bartłomiej Janik (pomocnik, Grapa Trzebinia), Michał Duda (pomocnik, Orzeł Łękawica), Robert Mrózek (napastnik, Orzeł Łękawica), Łukasz Dziedzina (napastnik, Soła Żywiec – powrót z wypożyczenia) Ubyli: Rafał Prochownik (Czarni-Góral Żywiec), Piotr Pindel (Jałowiec Stryszawa), Kamil Gazurek (Świt Cięcina), Damian Zyzak (Świt Cięcina), Tomasz Adamus (wolny zawodnik), Damian Gołębiowski (Maksymilian Cisiec), Mateusz Biegun (Maksymilian Cisiec), Wojciech Drewniak (Metal Skałka Żabnica), Maciej Mieszczak (Rekord Bielsko-Biała)

MAKSYMILIAN CISIEC

- Jak przedstawia się zespół z Ciśca i jaki jest jego cel na najbliższy sezon? Krzysztof Bąk (trener): - Dysponujemy kadrą licząca 18-19 zawodników. Doszło do nas dwóch doświadczonych piłkarzy z Koszarawy Żywiec – Mateusz Biegun i Damian Gołębiowski, którzy na pewno dadzą zespołowi dodatkową jakość. Wszystko to, co wykonaliśmy latem zweryfikuje natomiast liga. Zdobyliśmy w poprzednim sezonie doświadczenie, beniaminkiem już nie jesteśmy i liczymy na stabilizację formy, bo z tym w poprzednim sezonie bywało różnie. Celem jest oczywiście utrzymanie w lidze, to jednak amatorska piłka i trzeba poczekać, jak to wszystko będzie funkcjonowało w grze o punkty.

- Faworyci Bielskiej Ligi Okręgowej? K.B.: - Nic odkrywczego tutaj nie powiem. Mocni wydają się obaj spadkowicze z IV ligi – Spójnia i Wisła. Ale groźny może być też MRKS, wysoko w stawce widzę też drużynę LKS-u Bestwina.

Wyniki sparingów: - Soła Rajcza 3:2 - AKS Niwka Sosnowiec 3:1 - Muńcuł Ujsoły 4:0 - Podhalanka Milówka 7:1 (Puchar Polski)

Transfery: Przybyli: Mateusz Biegun (obrońca, Koszarawa Żywiec), Damian Gołębiowski (pomocnik, Koszarawa Żywiec), Michał Motyka (pomocnik, Bory Pietrzykowice), Mateusz Motyka (pomocnik, z drużyny juniorów), Eryk Trzop i Wojciech Miodoński (pozostali po wcześniejszych wypożyczeniach) Ubyli: Przemysław Miodoński (Czarni-Góral Żywiec), Konrad Karpeta (Metal Skałka Żabnica), Piotr Tomiczek (nie wznowił treningów)

METAL SKAŁKA ŻABNICA

- Jak przedstawia się zespół z Żabnicy i jaki jest jego cel na najbliższy sezon? Leszek Kupczak (kierownik): - Muszę przyznać, że jesteśmy zadowoleni. Udało nam się wzmocnić zespół, zostali z nami Natanek i Węgrodzki. Zaplanowane treningi i sparingi się odbyły. Frekwencja nie była zła, na każdych zajęciach pojawiało się 12-14 osób. Sezon na pewno będzie dla nas trudny, bo ze względu na przebudowę stadionu w Węgierskiej Górce, poza meczem drugiej kolejki ze Spójnią, będziemy grać na wyjazdach. Celem numer jeden jest utrzymanie. Trafili do nas zawodnicy ograni na poziomie okręgowym. Ostatni sprawdzian przed ligą, na który pojechaliśmy z jednym rezerwowym, wypadł nieźle. Pokonaliśmy 4:2 zespół z Leśnej. Optymizmu więc nie brakuje.

- Faworyci Bielskiej Ligi Okręgowej? L.K.: - Moim zdaniem Wisła i Spójnia Landek. Oceniając transfery, te dwa zespoły powinny walczyć o awans. Pasjonat Dankowice również powinien się liczyć w walce o czołowe lokaty.

Wyniki sparingów: - Świt Cięcina 3:3 - Czarni-Góral Żywiec 1:2 - Iskra Klecza Dolna 2:4 - LKS Leśna 4:2 (Puchar Polski)

Transfery: Przybyli: Dominik Natanek (napastnik, Wilamowiczanka Wilamowice – transfer definitywny), Maciej Węgrodzki (obrońca, Wilamowiczanka Wilamowice – transfer definitywny), Wojciech Drewniak (pomocnik, Koszarawa Żywiec), Krzysztof Karpeta (obrońca, Maksymilian Cisiec) Fabian Śliwa (obrońca, Pasjonat Dankowice), Jakub Denys (pomocnik, Wilamowiczanka Wilamowice), Dominik Błachut, Damian Pękala, Tomasz Strzałka, Michał Kupczak (wszyscy z zespołu juniorów) Ubyli: Jakub Dziki (Maksymilian Cisiec), Mateusz Kalfas (Soła Rajcza), Filip Lach (Rekord Bielsko-Biała – koniec wypożyczenia), Damian Cieślar, Sebastian Szczotka (nie wznowili treningów)