Pierwszy start po okresie świąteczno-noworocznym zanotowali w Berlinie karatecy bielskiego Atemi. Z Niemiec przywieźli kilka medali koloru brązowego.

Atemi

Stolica Niemiec była gospodarzem Otwartych Mistrzostw Berlina. W zawodach wzięło udział 481 zawodników z 66 klubów, reprezentujących 13 państw: Niemcy, Polskę, Rosję, Ukrainę, Białoruś, Czechy, Austrię, Danię, Anglię, Estonię, Włochy, Kenię oraz Maroko.

W gronie startujących znalazło się czterech podopiecznych Atemi Bielsko-Biała. Brązowy medal w kategorii kata indywidualne seniorów wywalczył Maciej Wilczek. Trzy brązowe krążki powędrowały do Elizy Gaweł – w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych, juniorek oraz kumite indywidualne juniorek młodszych w kategorii +52 kg. Tuż za podium, przegrywając walkę repasażową, uplasował się Mateusz Tomiczek, a Dawid Gaweł zajął 7. pozycję. Zawodnicy bielskiego Atemi przygotowują się intensywnie do Mistrzostw Polski Seniorów w karate WKF, które odbędą się 15 marca br.