20:17
21.10.2016
Felietony

Byłem, zobaczyłem, przetestowałem... Polecam!

Jutro każdy z Was będzie mógł dokonać pomiaru swojej kondycji fizycznej. Sieć klubów fitness CityFit organizuje ogólnopolską akcję umożliwiającą bezpłatne skorzystanie z nowatorskiego urządzenia FitQuest. Owo urządzenie w prosty sposób mierzy m.in. poziom siły, wytrzymałości i równowagi. W przededniu tego wydarzenia przetestowałem FitQuesta. 
Byłem, zobaczyłem, przetestowałem... Polecam!
No co dzień nie odwiedzam klubów fitness, preferuje poranny jogging i piłkę nożna, ale z ciekawości skorzystałem z zaproszenia otrzymanego od partnera naszego serwisu. Na wstępie przywitał mnie... w pełni skomputeryzowany hol wejściowy do klubu CityFit. System wejść i wyjść pozbawiony jest czynnika ludzkiego, wszystko odbywa się sprawie i szybko, bez kolejek i czekania.
 
Następnie udałem się przetestować samego siebie oraz nowoczesną maszynę o nazwie FitQuest. W niespełna cztery minuty, tyle trwa cały test, wykonałem cztery banalnie proste ćwiczenia. Na pierwszy ogień test równowagi, czyli stanie na jednej nodze. Zadanie numer dwa? Wykonanie jak największej ilości pompek w trakcie 15 sekund. Następnie FitQuest za pośrednictwem wbudowanego programu poprosił mnie o wykonanie podskoku z przysiadu, w powietrzu nie mogłem uginać kolan. Aktywną część testu zwieńczył bieg w miejscu, przez 30 sekund dawałem z siebie maksa. Po zakończeniu tego zadania FitQuest zmierzył moje tętno oraz czas powrotu do tętna spoczynkowego. Kilka sekund później na pulpicie pojawiły się wykresy z analizą mojej sprawności fizycznej, a wyniki testu otrzymałem na adres e-mail.
 
W kilka minut, bez pomocy instruktora przetestowałem swój organizm. Od startu do mety, krok po kroku prowadziła mnie intuicyjna instrukcja wyświetlająca się na dotykowym ekranie. 
 
Wyniki przeanalizowałem w domu... Niestety są obszary, nad którymi muszą popracować. Za miesiąc sprawdzę się raz jeszcze, ocenię postępy. Ty możesz sprawdzić się bezpłatnie już jutro. W przyszłości podczas każdej wizyty z CityFit. 

FitQuest - co to takiego?
FitQuest to efekt 30 lat badań naukowców z wiodących uniwersytetów i instytucji badawczych. To również 6 lat testów, w których udział wzięło 42 tysiące osób. Osiągnięte przez nie wyniki stanowią punkt odniesienia do pomiaru „fitnessowego IQ”, czyli współczynnika Fitness Quotient (FQ).
 
Na wartość FQ składa się 8 parametrów, związanych m.in. z równowagą, siłą i wytrzymałością organizmu. Ich pomiaru dokonuje się na podstawie 5 prostych ćwiczeń, które wykonuje się na specjalnej platformie biometrycznej. Badanie trwa jedynie 4 minuty, a w odpowiedzi otrzymujemy kompleksową analizę sprawności organizmu, pozwalającą zarówno na zdiagnozowanie stanu wyjściowego (silne i słabe strony badanego, rekomendacje treningowe), a także monitorowanie postępów.
 
Sprawdź się bezpłatnie!
Premierze urządzenia towarzyszy ogólnopolska akcja bezpłatnych pomiarów, których dokonywać będzie można w sobotę 22 października. Mieszkańców Bielska Białej CityFit zaprasza do klubu w Parku Karpacka (ul. Kolista 23).
 
Czekamy na Państwa przez cały dzień, aż do północy. To świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej kondycji. A być może również bodziec do tego, aby dokonać pozytywnych zmian w trybie życia. Dlatego zabierzcie członków rodziny, przyjaciół i znajomych i przyjdźcie do CityFit. Test nie jest trudny, a my będziemy tam dla Was, pomożemy przeprowadzić pomiar oraz zinterpretować wyniki – mówi Emilia Warakomska, manager bielskiego CityFit.

Podziel się: