Sparing Czarnych-Górala w Czechowicach-Dziedzicach okazał się dla gości trudną przeprawą, acz zwycięską. Zwłaszcza na wstępie i zakończeniu obu części działo się sporo ciekawego.

mrks

Zespoły MRKS-u i Czarnych-Górala jeszcze nie tak dawno mierzyły się na szczeblu IV ligi. Teraz jednak to inne drużyny – obie pod opieką nowych trenerów, w odmienionej rzeczywistości – „okręgowej” w przypadku czechowickiej ekipy. Sparing, który w przypadku zespołu z Żywca zainaugurował okres przygotowawczy przyniósł pięć goli. Na wstępie prowadzenie objęli gospodarze, ale szybko nastąpiła riposta gości. Po jednej bramce drużyny zdobyły między 41. a 42. minuty, a strzelanie w piątkowy wieczór zwieńczył skuteczny stały fragment gry w wykonaniu czwartoligowego zespołu. W 47. minucie zwycięstwo ekipie z Żywca zapewnił rezerwowy Tomasz Fijak. Wcześniej do siatki MRKS-u trafił m.in. Kamil Żołna, który w kolejnym sezonie, mimo zakusów innych klubów, pozostanie piłkarzem Czarnych-Górala.

MRKS Czechowice-Dziedzice - Czarni-Góral Żywiec 2:3 (2:2) Gole dla MRKS-u: testowany zawodnik, testowany zawodnik Gole dla Czarnych-Górala: Żołna, Szymoński, T.Fijak

MRKS: Janusz – Putek, testowany zawodnik, Jonkisz, testowany zawodnik, Wójcikiewicz, Żurek, B.Adamiec, testowany zawodnik, Adamus, testowany zawodnik oraz Bury, Baranowicz, Jurek, M.Sztorc, Ciosek, Dyrda, Soloch testowany zawodnik Trener: Gazda

Czarni-Góral: Ł.Byrtek – testowany zawodnik, Jaroszek, Klimek, Małysiak, Żołna, Motyka, Sz.Byrtek, testowany zawodnik, Stolarczyk, Szymoński oraz Borak, Białas, Gołuch, T.Fijak, Stokłosa, testowany zawodnik Trener: Jaroszek