Po cieszącej się sporym zainteresowaniem „facebookowej okręgówce” oraz „facebookowej IV lidze” przyszła pora, by przyjrzeć się drużynom z beskidzkich rozgrywek a-klasowych. Zważywszy na małą wciąż ilość klubów korzystających z tej formy promocji postanowiliśmy żywiecką, skoczowską oraz bielską A-klasę i B-klasę przedstawić w jednym zestawieniu z uwzględnieniem podium w każdej z tych lig.

FB A-klasa Żywiec:

1. Soła Rajcza – 412 „lubię to”: Regularnie prowadzony fanpage obfitujący w różnorakie informacje oraz ciekawostki związane z Sołą. Administratorzy z Rajczy zadbali o szybki i rzetelny przepływ informacji związanych z klubem. Na stronie nie brakuje wywiadów, fotorelacji oraz bardzo ciekawych grafik. Ocena: celująca.

2. Bory Pietrzykowice – 398 „lubię to”: Fotorelacje, materiały wideo, informacje transferowe – to wszystko można znaleźć na oficjalnym fanpage Borów. Administratorzy nie skupiają całej uwagi na pierwszej drużynie, lecz poświęcają także swój czas regularnie informując o poczynaniach młodzieży. Na stronie znajdują się również wiadomości na temat wydarzeń odbywających się w Pietrzykowicach. Ocena: celująca.

3. Sokół Słotwina – 243 „lubię to”: Beniaminek żywieckiej A-klasy cieszy się sporą „lubialnością” na portalu społecznościowym. Dziwić to jednak nie może zważywszy na to, że administratorzy starają się publikować posty w miarę regularnie. Na stronie na bieżąco można śledzić wyniki uzyskiwane przez pierwszą drużynę Sokoła. Ocena: bardzo dobra.

A-klasa Bielsko-Biała:

1. KS Bystra – 1544 „lubię to”: O „lata świetlne” przed resztą stawki znajduje się drużyna z Bystrej. Miejscowy KS posiada fanpage spełniający wymogi minimum na IV ligę. Posiadający sporą rzeszę sympatyków beniaminek może pochwalić się estetyką, rzetelnością oraz regularnością na swojej stronie. Nie brakuje również ciekawostek, fotorelacji i materiałów wideo. Ocena: celująca.

2. GLKS Wilkowice – 742 „lubię to”: Bardzo dobrze poczyna sobie w „sieci” Gminny Ludowy Klub Sportowy. Na fanpage ekipy z Wilkowic w głównej mierze znajdują się wyniki drużyn, życzenia z okazji urodzin zawodników oraz trenerów czy też krótkie relacje ze spotkań. Poniższa ocena jest jak najbardziej zasłużona. Ocena: bardzo dobra.

3. Zamek Grodziec – 520 „lubię to”: Dobrze ze swoich obowiązków wywiązują się administratorzy także z Grodźca. Miejscowy Zamek posiada fanpage, na którym sympatycy klubu mogą znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Zapowiedzi spotkań, wyniki, relacje, zdjęcia. Strona prowadzona jest rzetelnie, wpisy publikowane są często nawet codziennie. Ocena: bardzo dobra.

A-klasa Skoczów:

1. Wisła Strumień – 475 „lubię to”: Bardzo porządnym fanpagem mogą pochwalić się administratorzy ze Strumienia. Nazwa, choć nieoficjalna, lecz bardzo ciekawa - Klub Kibica Wisły Strumień – przyciągnęła sporą liczbę sympatyków. Strona prowadzona regularnie, ładnie oraz przejrzyście. Nie brakuje na niej świetnie wykonanych fotorelacji ze spotkań oraz materiałów wideo. Ocena: celująca.

2. LKS Goleszów – 313 „lubię to”: Fanpage od czasu zakończenia sezonu nie był aktualizowany. Dopóki jednak piłkarze z Goleszowa biegali po murawie, dopóty wpisy na stronie były wprowadzane systematycznie. Zapowiedzi spotkań, wyniki czy relacje są tam na porządku dziennym. Niedosyt pozostawia brak jakichkolwiek fotorelacji. Ocena: bardzo dobra.

3. Spójnia Zebrzydowice – 227 „lubię to”: Niczym specjalnym nie wyróżnia się fanpage Spójni. Wszak znajdują się na nim relacje ze spotkań, życzenia z okazji urodzin, ciekawostki... Niemniej jednak i to na szczeblu a-klasowym zasługuje na pochwałę. Ocena: bardzo dobra.